Ministrs Pūce prasa Ušakovam skaidrojumu «par Rīgas finanšu stabilitātes draudiem»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) ceturtdien, 28. februārī, nosūtījis divas vēstules Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“Saskaņa”), pieprasot paskaidrojumus par finanšu stāvokli SIA “Rīgas satiksme” un informāciju par plānoto rīcību, lai stabilizētu uzņēmuma finanšu situāciju, informēja ministra padomniece Agnese Vārpiņa.

“Publiski izskanējusī informācija par uzņēmuma “Rīgas satiksme” finanšu situāciju pastiprina bažas par finansiālo stabilitāti Rīgas pašvaldībā,” paziņojumā medijiem norādīja Pūce.

Ņemot vērā Rīgas pilsētas pašvaldības finanšu īpatsvaru kopējā pašvaldību bilancē, Ušakovam pieprasīts nekavējoties detalizēti skaidrot finanšu situāciju “Rīgas satiksme” un to, kādus soļus Rīgas pašvaldība plāno spert, lai uzņēmuma finanšu situāciju stabilizētu.

“Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Anrijs Matīss ceturtdien atzina, ka uzņēmumam ir maksātnespējas riski. Pēc šīs informācijas ministrs pieprasīja Ušakovam ne vēlāk kā nedēļas laikā iesniegt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) detalizētu pārskatu par kapitālsabiedrības finanšu stāvokli un plānotos risinājumus situācijas stabilizēšanai, “lai novērstu risku, ka Rīgas pašvaldībai iestājas pienākums segt galvojuma saistības vai veikt citus finanšu stabilizācijas pasākumus kapitālsabiedrībā “Rīgas satiksme””.

Tāpat Rīgas domei nosūtīta vēl viena vēstule, pieprasot paskaidrojumus un informāciju par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem “Rīgas satiksmē” un izskanējušo informāciju par to, ka “Rīgas satiksmes” darbības nodrošināšanai šogad nepieciešami ievērojami papildu līdzekļi no pašvaldības budžeta.

Ministrija pieprasa nodrošināt, ka “Rīgas satiksme” pirms jebkura lēmuma pieņemšanas par pašvaldības dotācijas apjomu 2019. gada budžetā iesniedz paredzēto tarifu aprēķinu.

Tāpat ministrija prasa nodrošināt, ka šo tarifu aprēķinu pirms jebkādas dotācijas piešķiršanas auditē neatkarīgs auditors, kas iepriekš nav veicis auditu “Rīgas satiksme”, un šo tarifu aprēķinu nosūtīt VARAM.  

KONTEKSTS:

Rīgas domes (RD) uzņēmuma "Rīgas satiksme" pagaidu vadītājs Anrijs Matīss ceturtdien, 28. februarī, draudēja atstāt amatu, jo nevar atrisināt visas iepriekš radītās problēmas uzņēmumā bez domes atbalsta. Pēc sarunas ar Ušakovu viņš gan nolēma, ka paliks savā amatā.

Pirms tikšanās ar mēru viņš atzina, ka “Rīgas satiksmei” draud maksātnespēja, bet kapitāldaļu turētājs jeb Rīgas dome līdz šim atbalstu nav sniegusi, un viņš neizslēdz iespēju atstāt uzņēmuma vadītāja amatu. Matīss atzina, ka domei prasīs papildu 13 miljonu eiro dotāciju, līdz ar to tā sasniegs 135 miljonus eiro.

Par uzņēmuma pagaidu vadītāju  Matīss iecelts pērn gada nogalē pēc tam, kad sākās tā sauktā "Rīgas satiksmes" korupcijas lieta, saistībā ar kuru decembra vidū atkāpās "Rīgas satiksmes" valde, bet tās bijušais ilggadējais vadītājs Leons Bemhens nedaudz vēlāk tika apcietināts.  

Lietas ietvaros apcietinātas piecas personas un veikti vairāki desmiti kratīšanu, tajā skaitā  arī Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti