Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Māri Rīmeni

Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Iesalnieku

Intervija ar Ilgu Šuplinsku

Ministre: Ceru līdz 1. septembrim rast risinājumu skolotāju algu jautājumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ceru, ka līdz šā gada 1. septembrim tiks rasts risinājums pedagogu algu palielināšanas jautājumā, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Viņa norādīja, ka būtu jāatrod aptuveni deviņi miljoni eiro, kas nepieciešami, lai no šā gada turpinātu celt skolotāju algas. Viens no iespējamajiem avotiem ir finansējums sporta būvēm, kam paredzēti kopumā 8,5 miljoni eiro.

Ministre atzina, ka ir pret mehānisku finansējuma pārdali, taču norādīja, ka ir jāvērtē atsevišķu sporta būvju lietderība un tas, vai to būvē nav ēnu ekonomikas pazīmes, proti, vai tiek maksāti visi nodokļi. Valsts kontrole aicinājusi pievērst uzmanību Jāņa Daliņa stadionam Valmierā un Jēkabpils multifunkcionalajai hallei, teica Šuplinska.

"Mans nolūks 2019. gadā ir pārskatīt tās sporta būves, kas 2017. gadā starp budžeta lasījumiem ir ielobētas," paziņoja izglītības un zinātnes ministre.

Runa esot par sporta būvēm Ventspilī un Jēkabpilī, arī Valmierā – Daliņa stadionu. Tādējādi varētu gūt ietaupījumu aptuveni divus miljonu eiro apmērā, teica ministre, piebilstot, ka izmaiņas budžeta projektā iespējamas Saeimā. Tāpat uzmanība tiks pievērsta citām lielām sporta būvēm, tostarp Daugavas stadiona pārbūvei.

Ministre piebilda, ka Alūksnes sporta centra būvniecībai, par ko iepriekš izteiktas bažas, finansējums šā gada budžetā nemaz nebija paredzēts. Šuplinska arī šaubījās par sporta centra nepieciešamību Alūksnē, jo netālajā Liepnas pagastā ir "fantastiska sporta halle".

"Esmu pret stihiskām būvēm un pret to, ka tas nenotiek plānveidīgi un ar pamatojumu," piebilda ministre.

KONTEKSTS:

Iepriekšējā valdība pērn vasarā apstiprināja grafiku pakāpeniskai pedagogu algu celšanai. Vienlaikus noteikts, ka algu pieauguma grafiks ir indikatīvs. Proti, par reālu algu palielināšanu katru gadu valdība lemtu atsevišķi, jo plānā iestrādāts, ka tas notiks, tikai izpildoties konkrētiem faktoriem – jābūt valsts ekonomikas izaugsmei, skolu tīkla sakārtošanai, izglītības procesa uzlabošanai. 

Saskaņā ar grafiku zemākajai mēneša darba algas likmei pedagogiem jāpalielinās no pašreizējiem 710 līdz 750 eiro no šā gada  1. septembra, taču jaunā valdība secināja, ka 2019. gadā pedagogu algu palielinājums nenotiks. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") teica, ka valdība ir gatava meklēt risinājumus skolotāju algu palielināšanai, taču tie ir jārod izglītības sistēmā.

Tā kā valdība otrdien, 5. martā, izskatot šā gada valsts budžetu, neatrada finansējumu minimālās pedagogu darba samaksas likmes celšanai, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība grasās šā gada 20. martā rīkot piketu pie Saeimas nama, kur pulcēsies vismaz 2500 arodbiedrības biedru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti