Medijpratības nedēļā uzsvērs kritiskās domāšanas prasmju nozīmi sabiedrībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Visā pasaulē, tajā skaitā arī Latvijā, nākamnedēļ norisināsies jau desmitā UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa. Tās laikā notiks gan pašmāju, gan starptautisku ekspertu diskusijas, semināri skolotājiem, kā arī attālināta medijpratības nodarbība platformā "Zoom" ikvienam interesentam.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāve Beāte Lielmane
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šīs nedēļas galvenais mērķis ir uzlabot kritiskās domāšanas prasmes informācijas un mediju tehnoloģijas jautājumos sabiedrībā, skaidroja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāve Beāte Lielmane.

Viņa sacīja: "Šī brīža apstākļos dezinformācija ir ļoti bīstams un svarīgs jautājums, kas tiek īpaši izcelts šogad. Šī gada medijpratība un infopratības nedēļas tēma ir sabiedriskajam labumam, uzsverot tieši to, ka, uzlabojot šīs prasmes, labums ir visai sabiedrībai kopumā - gan tīri materiālā ziņā, gan arī drošības ziņā un cilvēku labbūtībā."

Lielmane skaidroja, ka gandrīz visas šīs tematiskās nedēļas aktivitātes ir publiski pieejamas, var pieslēgties jebkurš interesents – tās ir domātas, lai uzrunātu plašāku sabiedrību.

Viņa pauda pārliecību: "Protams, būs arī uzsvars uz jomas ekspertiem, bet šie jautājumi ir tādi, kas varētu ieinteresēt jebkuru cilvēku."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti