LTRK vadītājs Endziņš: Mēs pielikām roku Straujumas valdības krišanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Uzņēmējus apvienojošās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) konflikts ar iepriekšējo finanšu ministru Jāni Reiru ("Vienotība") bija viens no iemesliem Laimdotas Straujumas ("Vienotība") vadītās valdības krišanai. To LTV7 raidījumā "Točki nad i" paziņoja LTRK vadītājs Jānis Endziņš, ziņo "Rus.lsm.lv".

Pēc viņa sacītā, uzņēmēju un politiķu pašreizējās attiecības ir pietiekami konstruktīvas, bet iepriekšējās – Straujumas vadītās – valdības laikā tās bija ļoti saasinātas, tuvas kara stāvoklim.

"Mums bija liels konflikts ar bijušo finanšu ministru Jāni Reiru. Absolūts konflikts. Reirs vispār negribēja klausīties organizācijas viedoklī, lai arī tās dalībnieku kopējais apgrozījums ir 17,5 miljardi eiro," teica Endziņš un akcentēja, ka šī summa ir līdzvērtīga diviem valsts budžetiem.

Tā kā Straujumas valdības finanšu ministrs Reirs nevēlējās ieklausīties uzņēmējos, "var teikt, ka mēs pielikām roku tam, lai iepriekšējā valdība kristu", paziņoja Endziņš, gan neprecizēdams to, ko tieši LTRK darīja vai nedarīja, lai Straujumas valdība kristu.

Endziņš atzina, ka LTRK ar pašreizējo premjeru Māri Kučinski (Zaļo un zemnieku savienība) tiekas ik mēnesi un pašlaik visas vienošanās tiek ievērotas.

Līdz ar to Kučinska vadītā valdība, LTRK skatījumā, ir labāka par iepriekšējo. Taču, ja arī tā neturēs doto vārdu, tad konflikts būšot neizbēgams, teica Endziņš.

Jau ziņots, ka pērn 7.decembrī Straujuma atkāpas no premjeres amata. Neilgi pirms demisijas Straujuma Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina, ka pret viņu pēdējā laikā izvērsta milzīga kampaņa. Viņa gan atturējās atklāt tās organizētājus. Vairākus mēnešus pirms šāda lēmuma "Vienotības" tā laika līdere Solvita Āboltiņa ne reizi vien kritizēja partijas biedres vadīto valdību par nepietiekami aktīvu rīcību.

Tāpat vēstīts, ka LTRK pērn septembrī 2016.gada valsts budžeta projekta vērtēšanas laikā apsvēra iespēju prasīt Straujumas valdības finanšu ministra Reira demisiju. Organizācija bija nemierā ar to, ka Finanšu ministrija nevērtē LTRK iesniegtos priekšlikumus valsts budžetam un virzās "pa savu ceļu".

LTRK bija nemierā ar plānu ieviest solidaritātes nodokli un atkāpšanos no nodoma samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi. Endziņš tolaik norādīja –  LTRK vērtējumā 2016.gada valsts budžets ir sliktākais pēdējos piecos sešos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti