Liepājas Universitāte sagaida nelielu studējošo kritumu, plānā e-studiju programma

Papilduzņemšana beigusies arī Liepājas Universitātē. Kaut arī precīzu ziņu par uzņemto studentu skaitu vēl nav, jau tagad ir skaidrs, ka studējošo skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, būtiski nebūs krities. Šogad Liepājas Universitātē tiks uzņemti aptuveni 450 pirmā kursa studenti. 

Liepājas Universitātes rektora vietas izpildītājai, studiju prorektorei, dr.biol. Mārai Zeltiņai šī gada prognozes, kas saistītas ar studentu skaitu, ir optimistiskas.

"Ja samazinājums būs, tad tas būs ļoti neliels. Straujš kritums vai krasas izmaiņas pieprasījuma ziņā šogad nav vērojamas," stāstīja Zeltiņa, atzīstot, ka tomēr ir studiju programmas, kur šogad studenti netiks uzņemti.

"Pamatuzņemšana rādīja, ka akadēmiskajās – fizika un matemātika - programmas nebūs. Zināmā mērā šos resursus mēs esam izmantojuši, izveidojot  profesionālo programmu – Matemātika. Fizika. Datorzinātnes. Eksakto zinātņu un datorikas skolotāji ir nepieciešami. Šogad skolās jau sākas pilotprojekts par datorikas mācīšanu. Mūsu pasniedzēji ir iesaistīti kursos, ko organizē Mūžizglītības nodaļa. Mēs neatsakāmies no kāda virziena, bet pārgrupējamies, ņemot vērā savas stiprās puses un pieprasījumu," teica Zeltiņa.

Liepājas Universitātē šobrīd ir četras fakultātes un vairāk nekā 30 studiju programmu. Vispieprasītākā joprojām ir skolotāja programma, sociālais darbs, dizains, informācijas tehnoloģijas, biznesa vadība un citas.

Zeltiņa akcentē arī jaunumus, kas būs pieejami studentiem. "Pēdējais jaunums, kas vēl neparādās uzņemšanā, ir e-studiju programma. Iespēja studēt attālināti sadarbībā ar Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju, kurai ir jāsaņem licence, cerams, ka šajā mēnesī. Šī būs pirmā būs pirmā tāda veida programma. Laiks rādīs, cik tā būs pieprasīta."

Drīzumā tiks sasaukta Satversmes sapulce, lai lemtu par rektora vēlēšanām. Zeltiņa šobrīd ir rektora vietas izpildītāja. Kā zināms, bijušais rektors Jānis Rimšāns šī gada janvārī aizgāja mūžībā un Liepājas Universitāte palika bez rektora. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti