Dienas ziņas

Valters sāk ārstēties Berlīnē

Dienas ziņas

"Dod pieci" sāksies svētdien

Risina Lielstraupes pils pārņemšanas jautājumus

Lielstraupes pils pārņemšana vietējiem rada bažas par ūdensapgādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 5 mēnešiem.

Lēmums pārtraukt Straupes narkoloģiskās slimnīcas darbību radījis vairākas citas ar iestādes slēgšanu saistītas problēmas, kuras nu jārisina pašvaldībai. Vietvarai ar nākamo gadu jāuzņemas rūpes arī par slimnīcas dziļurbumu, lai nodrošinātu ūdensapgādi blakus esošajām daudzdzīvokļu mājām.

Straupes narkoloģiskās slimnīcas paspārnē esošais dziļurbums ūdens padevi visus šos gadus nodrošināja arī divām daudzdzīvokļu mājām un vienai privātmājai. Līdz ar ziņu par slimnīcas slēgšanu vietējiem iedzīvotājiem radās jautājums, vai arī ūdens apgāde blakus esošajām mājām netiks pārtraukta.

“Slimnīcā es divas reizes gāju pie vadītājas un vaicāju par šo jautājumu, viņa man teica, ka tiks ziņots. Tad sākumā no pašvaldības nebija nekādas ziņas. Viņi teica, ka gaida, kad slimnīca lauzīs līgumu ar mājām, ir tas līgums saņemts, un tagad viņi to jautājumu risina ar mājām,” stāstīja daudzdzīvokļu māju pārvaldniece Biruta Dāvidsone.

Māju iedzīvotāji šobrīd paļaujas uz Pārgaujas novada pašvaldību, cerot, ka vietvara ūdens apgādes sistēmu pārņems un turpmāk uzņemsies rūpes par tās uzturēšanu.

“Protams, ja atslēgs ūdeni, tad arī apkures nebūs, protams, ka cilvēki bija satraukušies. Bet tad pašvaldība mūs nomierināja,” atzina daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāja Zigrīda.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents skaidroja, ka neaizrit ne diena bez sarunām ar Veselības ministriju par vēsturiskā pils kompleksa pārņemšanu, tai skaitā arī ūdens apgādes sistēmu.

“Mēs pārņemam šīs saistības. Pakalpojumu mēģinām nodrošināt tādā pašā kvalitātē vai arī vēlāk, skatoties kādas ir nepieciešamības, uzlabojam,” sacīja Vents.

Pašvaldība ūdens apgādes saistības no Veselības ministrijas pilnībā plāno pārņemt līdz 1. februārim, taču arī janvārī iedzīvotāji Straupē bez ūdens nepaliks.

Kopumā Pārgaujas novada pašvaldībai no Veselības ministrijas līdz ar Lielstraupes pili jāpārņem 14 dažādi nekustamie īpašumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti