Lielākajai daļai skolēnu izdodas pieslēgties tiešsaistes programmēšanas eksāmenam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielākajai daļai skolēnu izdevies pieslēgties tiešsaistes programmēšanas izmēģinājuma eksāmenam, kas norisinājās 6. februārī, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Izmēģinājuma eksāmenam brīvprātīgi pievienojās gandrīz 250 skolēnu no vairāk nekā 50 izglītības iestādēm, kuriem bija iespēja gan izmēģināt pieslēgšanos sistēmai, gan izpildīt programmēšanas eksāmena uzdevumus.

No izglītības iestādēm, kas piedalījās izmēģinājumā, piecām skolām neizdevās pievienoties identificētas sistēmas kļūdas rezultātā. Tām tiks nodrošināta iespēja eksāmenu izmēģināt citā dienā.  

Arī pēc šī pārbaudījuma norises Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kopā ar VISC aicinās izmēģinājuma eksāmenā iesaistītos skolēnus un pedagogus sniegt atsauksmes un norādīt, viņuprāt, būtiskākos izaicinājumus, ar ko viņi saskarās, gan pieslēdzoties sistēmai, gan saistībā ar eksāmenu satura aprobāciju tiešsaistē. 

KONTEKSTS:

Februārī notiek trīs skolu eksāmenu – programmēšanas, ģeogrāfijas, kā arī kultūras un mākslas – elektroniskie izmēģinājumi, lai sagatavotu mācību gada beigās vairāku eksāmenu rīkošanu ar datora starpniecību. Iepriekšējās izmēģinājumu reizes bijušas ar dažādu pieredzi. Pērn novembrī bija neveiksmīgs angļu valodas valsts pārbaudes darba izmēģinājums. Labāka pieredze bija 20. decembrī, kad ap 7000 skolēnu pieslēdzās latviešu valodas izmēģinājuma eksāmenam.

Nākamais izmēģinājuma eksāmens plānots 8. februārī, – kultūrā un mākslā, savukārt noslēdzošais izmēģinājuma eksāmens ģeogrāfijā būs 16. un 17. februārī.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti