Februārī turpināsies skolu beidzēju elektroniskie izmēģinājuma eksāmeni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Turpmākajās nedēļās notiks vēl trīs eksāmenu elektroniskie izmēģinājumi, lai sagatavotu mācību gada beigās vairāku eksāmenu rīkošanu ar datora starpniecību. Iepriekšējās izmēģinājumu reizes bijušas ar dažādu pieredzi. Šoreiz plānoti programmēšanas, ģeogrāfijas, kā arī kultūras un mākslas eksāmenu izmēģinājumi.

Valsts izglītības un satura centrs (VISC) cer, ka šogad maijā un jūnijā vairākus eksāmenus varētu rīkot ar datora starpniecību. Nolūks ir tādējādi skolēnu sniegumu eksāmenā ātrāk saņemt vienkopus un attiecīgi ātrāk arī tos izvērtēt. Pērn novembrī bija neveiksmīgs angļu valodas valsts pārbaudes darba izmēģinājums. Toreiz piedalīties testa eksāmenā plānoja ap 6000 brīvprātīgo skolēnu, taču bija problēmas gan ar piereģistrēšanos, gan piekļuvi eksāmena materiāliem. Toreiz bija cerības sistēmas darbību stabilizēt, taču pēc uzgaidīšanas eksāmena testu nolēma neturpināt. Labāka pieredze bija 20. decembrī, kad ap 7000 skolēnu pieslēdzās latviešu valodas izmēģinājuma eksāmenam un viss notika, kā plānots. Tie bija ar vislielāko kārtotāju skaitu.

Šoreiz izmēģinājuma eksāmeni notiks tādos mācību priekšmetos kā programmēšana, ģeogrāfija, kā arī kultūra un māksla.

Tie notiks 6., 8. un 17. februārī. Piedalīsies tās skolas, kuru audzēkņi pieteikušies attiecīgo eksāmenu kārtošanai.

VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

"Pats svarīgākais, kāpēc nepieciešams testēt tieši šos eksāmenus, jo tajos nepieciešams dators. Neko nevar saprogrammēt bez datora. Kultūras un mākslas eksāmenā skolēni klausās audio ierakstus un skatās video, un dara to katrs savā laikā un tempā. Savukārt ģeogrāfijas eksāmenā jauninājums ir ĢIS – Ģeogrāfiskās informācijas sistēmas – izmantošana, ko skolās tagad sāk apgūt. Tātad arī te bez datora neiztiekam," pastāstīja VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle.

Izvērtējot šo gaidāmo izmēģinājuma eksāmenu praksi, VISC līdz februāra beigām izlems, vai attiecīgie valsts pārbaudes darbi būs nodrošināmi arī elektroniskajā vidē.

Atsaucoties uz skolēnu un pedagogu aptaujas datiem, procesa organizētāji pievērsušies sistēmas ērtības uzlabošanai. VISC uzlabojumus sola pakāpeniski līdz attiecīgo eksāmenu sākumam.

KONTEKSTS:

No 2022./2023. mācību gada paredzēta pakāpeniska pāreja uz augstākā līmeņa valsts pārbaudes darbu īstenošanu tiešsaistē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti