Latvijā senioriem no 65 gadu vecuma sāks piedāvāt Covid-19 vakcīnas trešo devu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijā no trešdienas, 6. oktobra, plānots senioriem, kuri vecāki par 65 gadiem, sākt piedāvāt Covid-19 vakcīnas trešo devu, par to valdības sēdē informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"). 

Vakcinācija pret Covid-19 ar papildu devu tiek rekomendēta:

  • personām, kas vecākas par 65 gadiem,
  • pieaugušajiem sociālās aprūpes centru un pansionātu klientiem,
  • veselības aprūpes sistēmā var tikt pieļauta papildu devas saņemšana tiem darbiniekiem, kam ir ilgstoša saskarsme gan ar Covid-19 pacientiem, gan ar nevakcinētiem pret Covid-19 pacientiem, līdz ar to ir augsts profesionālais un lokālā uzliesmojuma risks.

Ministrs atzīmēja, ka vakcinācija ar papildu devu tiek rekomendēta ne ātrāk kā sešus mēnešus pēc otrās devas saņemšanas vai vēlāk.

Papildu devu rekomendē tiem cilvēkiem, kas iepriekš saņēmuši "Pfizer"/"BioNTech" vai "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19. Savukārt attiecībā uz "Moderna" un "Janssen" papildu devas nepieciešamību pētījumi vēl turpinās.

Veselības ministrs informēja arī, ka Latvijā līdz otrdienai, 5. oktobrim, pret Covid-19 vakcinēti 937 000 jeb 49,5% no visiem iedzīvotājiem. Tostarp vakcināciju noslēguši 45,8% jeb 866 000, bet vakcināciju uzsākuši vēl 71 000 cilvēki jeb 3,7% no visiem iedzīvotājiem. 

Pēdējās divās nedēļās vakcinācija pret Covid-19 pieaug, kas saistīts ar "Janssen" vakcīnas pieejamību un pieaugošajām bažām par Covid-19 izplatību, skaidroja ministrs. Vakcinācijas aptvere veselības aprūpes sistēmā tuvojas 100%. Vislielākās bažas ir par senioru un personu ar hroniskām slimībām zemo vakcināciju pret Covid-19.  

KONTEKSTS:

Ministru kabinets šā gada 7. septembrī vienojās pakāpeniski uzsākt Covid-19 revakcināciju Latvijā. No septembra vidus papildu vakcīnu jeb balstvakcīnu pret Covid-19 var saņemt cilvēki ar vāju imunitāti. Citiem cilvēkiem Imunizācijas valsts padome tobrīd vēl nerekomendēja papildu vakcīnu. Padome septembra beigās paziņoja, ka papilddevu iesaka senioriem un visiem aprūpes centru iemītniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti