Latkovskis: VK iebildumi par robežas izbūvi bija lāča pakalpojums mūsu valstij

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts kontroles ziņojums par valsts austrumu robežas izbūvi, pēc kura sākti vairāki kriminālprocesi un apstājusies robežas izbūve, bija lāča pakalpojums mūsu valstij, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis.

“Lāča pakalpojumu Latvijas valsts robežai un drošībai izdarīja Valsts kontrole, 2020. gada janvārī nākot ar revīzijas ziņojumu, uz kura pamata vairāki kriminālprocesi tika iesākti, kuri arī izbeigti, jo nav sastāva, pret pašreizējo robežsardzes priekšnieku, viņa vietnieku. Vēl vairāki turpinās jau vairāk nekā gadu, divus gadus,” sacīja Latkovskis.

Viņaprāt, Valsts kontrole formāli un “no kabineta” vētīja situāciju. “Var visam pieiet formāli un skatīties pēc likuma burta, nevis pēc gara. Un to arī izdarīja Valsts kontrole.

Mums tāpēc nekas īsti nav iesākts uz Baltkrievijas robežas,” sacīja politiķis.

Vienlaikus viņš atzina, ka daļa atbildības ir jāuzņemas Valsts robežsardzei, kurai bija uzticēti robežas būvniecības jautājumi. Viņš gan piebilda, ka tas nav viņu primārais darbs.

“Mums uz diviem gadiem šis process tika apstādināts,” uzsvēra Latkovskis, norādot, ka nauda valsts budžetā robežas izbūvei bija jau paredzēta.

“Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis.
“Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis.

Arī Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans piekrita, ka “Valsts kontrole nedaudz neiedziļinājās”, kā rezultātā robežas izbūve tika būtiski traucēta.

Tāpēc šajā brīdī, kad vērojams robežpārkāpēju pieplūdums, robežu nāksies stiprināt “pa galvu, pa kaklu” un, iespējams, pārkāpjot publisko iepirkumu regulējumu, sacīja Feldmans. Viņš pieļāva, ka iepirkumi būs jāīsteno ārkārtas apstākļos.

“Jautājums, kas būs tad ieguvēji un vai tad būs labāk,” piebilda deputāts.

Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans
Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans

Latvijas – Baltkrievijas robežas infrastruktūras neizbūvētās daļas pabeigšana varētu izmaksāt aptuveni 30 miljonus eiro.

KONTEKSTS:

Vērtējot situāciju Lietuvā, kā arī ņemot vērā pieaugošos riskus uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas, jau iepriekš bija ieviesta pastiprināta robežas uzraudzība un mobilizēti Valsts robežsardzes un armijas resursi zaļās robežas uzraudzībai. Tāpat atbalstu sniedz četri Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" eksperti.

Pēdējās četrās dienās par Latvijas – Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu kopumā aizturētas 218 personas. Par valsts austrumu robežas nelikumīgu šķērsošanu pērn aizturēts septiņreiz mazāk cilvēku nekā pēdējās četrās dienās.

Līdz ar to iekšlietu ministre ierosināja izsludināt ārkārtējo situāciju Latvijas – Baltkrievijas pierobežā, lai aizsargātu Latvijas un Eiropas Savienības ārējo robežu pret nelegālās migrācijas ieroča izmantošanu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti