Panorāma

Strupišs un Bordāns strīdas par pienākumu vakcinēties

Panorāma

Premjers ļauj veselības ministram turpināt darbu

Latgalē paplašina iespējas tikt pie Covid vakcīnām

Latgalē paplašina iespējas tikt pie Covid-19 vakcīnām

Pēc "Panorāmas" sižeta, kurā atklāts, ka ārpus Rīgas vakcināciju pret Covid-19 var nākties gaidīt pat divas un trīs nedēļas, par vakcinēšanu atbildīgās amatpersonas sola ātri palielināt potēšanas jaudas – īpaši Latgalē. Tur ir procentuāli vismazāk vakcinēto iedzīvotāju.

Rēzeknes novadā vakcinācijas rādītāji ir vieni no zemākajiem Latvijā, un Latgale kopumā nevar lepoties ar vakcinēto iedzīvotāju īpatsvaru. Tāpēc liels bija pārsteigums, ka iedzīvotāji, kuri beidzot vēlējās pieteikties savai vakcīnai, tika aicināti vakcinēties kādā citā pilsētā vai arī gaidīt trīs nedēļas.

"Mēs sekojam pieprasījumam. Ja jūs atceraties, sākotnēji bija dažādas iespējas vakcinēties, cilvēki vasarā šīs iespējas neizmantoja. Mēs tā kā samazinājām šīs iespējas. Tagad mēs sekojam līdzi pieprasījumam un atkal palielinām jaudas un iespējas, kur cilvēkiem vakcinēties," skaidroja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Reaģējot uz sižetā noskaidroto, par vakcināciju atbildīgie tagad sola ātri palielināt vakcinācijas jaudas, īpaši Latgalē.

Un galvenokārt Rēzeknē, kur pilsētas centrā otrdien durvis vaļā vērs vēl viens vakcinācijas punkts. No nākamās nedēļas nogales Rēzeknē, Daugavpilī un Jēkabpilī kursēs vakcīnbusi tāpat kā Rīgā.

Rēzeknē, sākot no otrdienas, tiek atvērts vēl viens vakcinācijas punkts. Un jau ir atvērti pieraksti uz šo vakcinācijas punktu, kurš strādās katru dienu no plkst.10 līdz 20. Paredzēts, ka šajā punktā būs divas brigādes un to jauda būs 300 vakcinācijas fakti dienā. Papildus Rēzeknē no nākamās nedēļas sāks kursēt vakcīnu buss, līdzīgi kā Rīgā. 

"Panorāmas" stāsta varonis Oļegs no Rēzeknes, kuram izdevās pārliecināt vakcinēties divus kolēģus, sacīja – noteikti potēties gribētāju netrūkšot. Viens no viņa kolēģiem vakcīnu saņēmis, otrs vēl gaida.

"Protams, es domāju, ka cilvēki ies, jo gaidīt divas nedēļas, īpaši tagad, kad vairāk cilvēku sāk mirt... Protams, labāk vakcinēties."

Turpināsies arī aktīva izbraukuma vakcinācija citur Latgalē. Ārpus Rēzeknes, citviet, jaunus vakcinācijas punktus pagaidām vaļā nevēršot, bet tas varētu notikt, ja veidosies garas vakcinēties gribētāju rindas un sastrēgumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti