Dienas ziņas

Jelgavas novadā slēdz Ķīves bibliotēku

Dienas ziņas

Ludzā sakārto linu fabrikas teritoriju

Laikrakstam «Kurzemes Vārds» – 100

Laikraksts «Kurzemes Vārds» atzīmē 100. jubileju

Otrdien, 27.novembrī, savu simtgadi svin Liepājas un tās apkārtējo novadu laikraksts “Kurzemes Vārds”. Tā pirmais numurs iznāca 1918. gada 27. novembrī, un vienu no saviem pirmajiem rakstiem tas veltīja Latvijas valsts dibināšanas svētku atspoguļošanai Liepājā.

Lai gan daudzām avīzēm abonentu skaits pēdējos gados sarūk, “Kurzemes Vārds” ir viens no diviem Latvijas reģionālajiem laikrakstiem, kas regulāri iznāk katru darba dienu – piecas reizes nedēļā.        

100 gadu laikā “Kurzemes Vārds” aprakstījis ne tikai Liepājā, bet arī Latvijā un citur pasaulē notiekošo. Tiesa gan, padomju okupācijas periodā avīze 45 gadus iznāca ar mainītu nosaukumu – “Komunists” - un cenzoru uzraudzītu saturu.

Savukārt kopš valsts neatkarības atgūšanas arī laikraksta redakcija ļoti lepojas ar savu neatkarību, kas ļauj saukt lietas īstajos vārdos.

“Tas ir kā skaļrunis, caur kuru lietas, kas satrauc, var padarīt redzamākas,” sacīja laikraksta “Kurzemes Vārds” žurnāliste Sindija Kļava-Zoša.

“Tas darbs kļūst arvien grūtāks, jo aizvien vairāk ir sabiedrisko attiecību speciālistu žogi. Mums tik bieži nākas karot, lai ierēdņi, amatpersonas ar mums runātu,” atzina laikraksta “Kurzemes Vārds” žurnāliste Nora Driķe.

Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja Anda Rožukalne  uzsvēra, ka “šis laikraksts vienmēr ir bijis neatkarības un profesionalitātes ziņā ārkārtīgi augstā līmenī, paraugs citiem, cīnījies, lai kādas vēsmas būtu”.

Tomēr arī “Kurzemes Vārdam” tāpat kā daudziem citiem Latvijas preses izdevumiem pēdējos gados jāsaskaras ar abonentu skaita samazināšanos, jo cilvēki nereti dod priekšroku elektroniskajiem medijiem.

Laikraksta tirāža tagad ir 7150 eksemplāru, bet, kā stāsta redakcijā, pētījumi rādot, ka sasniegtā auditorija tomēr ir lielāka, jo vienu avīzes eksemplāru izlasa visa ģimene, vairāki cilvēki vienā darba vietā un bibliotēku lasītavās.

“Lielākai daļai laikrakstu tagad iznākt ir izaicinājums, cīņa par pastāvēšanu. Mēs esam labākā situācijā, jo esam lielākais no reģionālajiem laikrakstiem, mums ir pietiekami liela pilsēta, rajons, lasītāju loks. Varam nesamazināt apjomu,” pauda – laikraksta “Kurzemes Vārds” redaktors Ints Grasis.

Savu simtgadi viens no vecākajiem Latvijas laikrakstiem sagaida ar savu abonēšanas centru, tipogrāfiju un savā paspārnē izveidotu interneta portālu liepājniekiem.lv.

Tomēr, runājot tieši par pašu laikrakstu, tā veidotāji pauž pārliecību, ka avīzes nav izmirstošu dinozauru statusā un “Kurzemes Vārds” vēl piedzīvos ne vienu vien apaļu jubileju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt