Labdarības maratonā «Dod pieci! 2020» līdz šim saziedoti 126 217 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš labdarības maratona "Dod pieci! 2020" tiešraidē no stikla studijas jau ceturto dienu atskaņo tikai ziedotāju izvēlētas dziesmas, kā arī uzņem muzikālos un tematiskos viesus, lai runātu par vardarbību ģimenē. Līdz šim brīdim saziedoti ir 126 217 eiro.

Labdarības maratona 4. dienā stikla studijā viesojās dažādi tematiskie viesi. Klīniskā psiholoģe Kristīne Balode stāstīja par iecietības veicināšanas mehānismiem. “Re:Baltica” vēstnese Sanita Jemberga  skaidroja emocionālās vardarbības aspektus, resursu centra “Marta” vadītāja Iluta Lāce stāstīja par atbalstu no vardarbības cietušām sievietēm. Viens no tematiskajiem viesiem bija arī mācītājs Juris Cālītis, kurš stāstīja par ticības lomu vardarbības ģimenē risināšanā.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Stikla studijā līdz šim muzicējuši pianists Andrejs Osokins, grupa “Citi zēni”, ansamblis “Ducele”, mūziķe Elizabete Gaile un grupa "Pirmais kurss".

Ziedot iespējams labdarības maratona “Dod pieci! 2020” mājaslapā, kā arī stikla studijā Doma laukumā, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus. Ziedojumus iespējams veikt arī “Circle K” degvielas uzpildes stacijās.

Minimālais ziedojums – 5 eiro ir viena stunda drošībā no vardarbības ģimenē cietušai personai.

Visi labdarības maratonā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti “Ziedot.lv” ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri vēlas izkļūt no vardarbības un nodrošinātu viņiem atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai – īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kurš cietušajiem sniedz palīdzību situācijas risināšanā u.c.

Projekta mērķis ir ne tikai palīdzēt cietušajiem, bet arī veicināt diskusiju par šo tēmu Latvijas sabiedrībā, kā arī stimulēt līdzcilvēku iesaistīšanos, lai latviešu sabiedrība atpazītu dažādas vardarbības formas un kļūtu aktīvāka palīdzības sniegšanā.

Labdarības akciju rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš 2019. gada.

Labdarības maratonam 24 stundas diennaktī var sekot līdzi tiešsaistē www.dodpieci.lv. Tiešraides pieejamas vietnē lsm.lv, “Dod pieci!” lapā “Facebook”, kā arī Latvijas Radio 5 ēterā.

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti