Krāpšanā ar nodokļiem pieķer naftas tirgoņus; valstij radītā skāde - 9 miljoni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienests prokuratūrai ir nosūtījis kriminālprocesu pret kādas naftas tirdzniecības uzņēmuma amatpersonām ar lūgumu sākt kriminālvajāšanu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā.

Dienests paziņojumā medijiem norāda, ka noziedzīgās darbības veiktas kāda naftas produktu tirdzniecības uzņēmuma interesēs, nodarot valsts budžetam zaudējumus vairāk nekā deviņu miljonu eiro apmērā.

Naftas produktu tirdzniecības uzņēmuma amapersonas darbojas personu grupā un izmantoja noziedzīga grupējuma pakalpojumus. "Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru, naftas produktu tirdzniecības uzņēmums izmantoja fiktīvu darījumu ķēdes un radīja šķietamu priekšstatu, ka minētie darījumi veikti saimnieciskās darbības nodrošināšanai. Kopumā patiesībā nenotikušu darījumu shēmā tika iesaistīti aptuveni 70 fiktīvi uzņēmumi," raksta dienests.

Noziedzīgi iegūtie līdzekļi tika legalizēti un nonāca noziedzīgo darbību organizatoru rīcībā, pārskaitot naudu caur banku kontiem vairākās Latvijas, Igaunijas un Kipras kredītiestādēs.

Tāpat izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju veica ne tikai naftas produktu tirdzniecības jomā strādājošā uzņēmuma, bet arī pārtikas preču tirdzniecības nozarē strādājošu uzņēmumu interesēs.

Šis kriminālprocess ir saistīts ar notikumiem, par kuriem VID Finanšu policijas pārvalde informēja jau 2013. gada maijā. Toreiz, veicot 40 kratīšanas Rīgā un vairākās citās Latvijas pilsētās un par aizdomās turētām atzīstot desmit un apcietinot vienu ar naftas produktu apriti saistīta uzņēmuma valdes priekšsēdētāju, tika apturēta noziedzīgu grupējumu darbība.

Kopumā noziedzīgajos grupējumos bija iesaistītas 14 fiziskas personas un vairāk nekā 90 juridiskās personas, no kurām saskaņā ar patlaban izmeklēšanas gaitā noskaidroto 26 bija reāli strādājoši uzņēmumi patiesā labuma guvēji, bet 70 - fiktīvi uzņēmumi.

Kopumā VID Finanšu policijas pārvaldē pret noziedzīgajā grupējumā iesaistītajām personām tika uzsākti trīs kriminālprocesi. Šobrīd izmeklēšana par grupējuma veiktajām noziedzīgajām darbībām VID Finanšu policijas pārvaldē ir pilnībā pabeigta.

Divus kriminālprocesus pret minēto grupējumu “klientiem” – reāliem saimnieciskās darbības veicējiem - VID Finanšu policijas pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja jau 2014. gadā. Kopumā visos trijos kriminālvajāšanai nosūtītajos kriminālprocesos kriminālvajāšanu ir lūgts uzsākt pret 11 personām par aptuveni 9,6 miljonu eiro lielu zaudējumu nodarīšanu valsts budžetam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti