«KPV LV» ekonomikas ministra amatam izvirza bezpartejiskā Pētera Šmidres kandidatūru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc tikšanās ar premjeru Krišjāni Kariņu un viņa pārstāvēto "Jauno Vienotību" partija "KPV LV" izvirzījusi savu ekonomikas ministra amata kandidātu bezpartejisko uzņēmēju Pēteri Šmidri. To Latvijas Radio apstiprināja "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo.

"KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

“Pēc šī rīta tikšanās ar premjeru esam nolēmuši virzīt uz šo atbildīgo ekonomikas ministra amatu Pēteri Šmidri. Valstij tik svarīgajā brīdī aicinām citas partijas respektēt mūsu lēmumu, jo nākam soli pretī un virzām bezpartejisku kandidātu ar lielu pieredzi tautsaimniecībā un uzņēmējdarbībā, kas var sniegt “uzrāvienu” ekonomikai jaunā līmenī.

Šis ministrs darbosies kā no partijām neatkarīgs, kas nozīmē, ka tiek noņemts jautājums par “krēsliem”,” paziņojumā medijiem norādīja Možvillo.

Latvijas Radio viņš pauda, ka pašlaik neesot nozīmes turpināt "āžu cīņas uz šaura tilta" un ievilkt ekonomikas ministra izvēli laikietilpīgā procesā. 

Partijas vadības ieskatā šobrīd valstij ir vajadzīgs ekonomikas ministrs ar svaigu redzējumu, kurš koncentrēsies uz valsts izvešanu no krīzes. "KPV LV" vērtējumā Šmidre ir cilvēks, kuram ir pieredze, redzējums un kurš nāktu ar misiju palīdzēt valstij un nozarēm. "Viņam ir ļoti plašs skatījums – tā ekspertīze un zināšanas, procesu vadība ir pavisam jau jauns līmenis, nekā šobrīd mēs redzam," norādīts partijas paziņojumā.

Tāpat "KPV LV" paziņojumā norādīja, ka partijas vadība un Saeimas frakcija atbalsta Kariņa valdību. 

Plānots, ka piektdien Kariņš tiksies ar valdību veidojošajām partijām, lai pārrunātu turpmākās sadarbības jautājumus.

Intervija ar Māri Možvillo un Līgu Meņģelsoni
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Intervijā Latvijas Radio raidījuma “Pēcpusdiena” Možvillo pauda, ka Šmidres kandidatūru ieteica nozare: “Cik es zinu, šie priekšlikumi nāca mūsu kolēģiem no LDDK.”

Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone neapstiprināja šādu informāciju: “Man šobrīd tā ir jauna informācija.”

Vienlaikus viņa pauda, ka pašlaik vairāk domā par situāciju, kādā atrodas Latvijas tautsaimniecība. LDDK esot gatavi iespējami ātri tikties ar kandidātu, kuru virzīs ekonomikas ministra amatam.

KONTEKSTS:

Premjerministrs ir izdevis rīkojumu par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (Nacionālā apvienība) demisiju. Kariņš rīkojumu izdevis, ņemot vērā Saeimas "KPV LV" frakcijas lēmumu atsaukt savu izvirzīto ekonomikas ministru un balstoties uz Sadarbības līgumā noteiktajiem Ministru prezidenta pienākumiem. Uz laiku līdz jauna ministra apstiprināšanai amatā par ekonomikas ministra pienākumu izpildītāju iecelts zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).

Šādas izmaiņas sekoja pēc tam, kad Vitenbergs, kuru 13. Saeimā ievēlēja no partijas “KPV LV”, nolēma pievienoties Nacionālajai apvienībai. Partijas “KPV LV” valde vēlējās atsaukt viņu no ministra amata, bet Nacionālā apvienība uzstāja, lai Vitenbergs turpināt darbu ministra amatā.

Šonedēļ jau izskanēja, ka “KPV LV” kā vienu no iespējamiem ekonomikas ministra amata pretendentiem apsprieda uzņēmēja Pētera Šmidres kandidatūru. Zināms, ka partija apsprieda divus iespējamos kandidātus ministra amatam un otrais bijis no partijas vidus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti