Koalīcija vienojas pārtraukt Stūra mājas izsoli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valdību veidojošo partiju koalīcijā panākta vienošanās pārtraukt Stūra mājas izsoli, medijus informēja Nacionālo apvienību pārstāvošais Imants Parādnieks, kurš ir premjera padomnieks demogrāfijas jautājumos.

Parādnieks norādīja, ka Stūra mājas izsolē tagad nākamais solis būtu cenas samazināšana.

Viņš atklāja, ka koalīcijā vienojās, ka izsole ir jāpārtrauc un jāmeklē cits veids, kā “ar to kultūrvēsturisko mantojumu tikt galā”.

Jau iepriekš Nacionālā apvienība publiski informēja par priekšlikumu apturēt Stūra mājas izsoli un visai ēkai piešķirt īpašu statusu. Pēc šāda aicinājuma valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) apturējusi tās pārvaldībā esošās Stūra mājas izsoli līdz nozares lēmumam par tālāko rīcību.

KONTEKSTS:

Mūra ēka Rīgā, Brīvības ielā 61, kas pazīstama gan kā Stūra māja, gan Tetera nams,  ir valstiskas nozīmes īpašums, tomēr valsts funkciju nodrošināšanai nav nepieciešams. Tāpēc VNĪ pērn rīkoja vairākas izsoles, paredzot iespēju šo vēsturisko ēku uz tuvākajiem 30 gadiem nodot privātā nomnieka rokās, saglabājot to valsts īpašumā. Taču tas neizdevās.

Tāpēc, apzinot potenciālos lietotājus no publiskā sektora, privātos nomniekus un investorus, VNĪ lēma ēku pārdot, saglabājot vietu muzejam un iegūto naudu ieguldot valstij nepieciešamo objektu attīstībā. Sākotnēji šādas izsoles sākuma cena bija 4 247 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti