Kažociņš: Izvērtējot Zolitūdes traģēdiju, meklēsim kļūdas sistēmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Sabiedriskā komisijas Zolitūdes traģēdijas apstākļu izvērtēšanai meklēs kļūdas sistēmā, jo, ja visi būtu darījuši savu darbu, traģēdija nebūtu notikusi, žurnālistiem pēc apstiprināšanas komisijas vadītāja amatā otrdien sacīja bijušais Satversmes Aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš.

Mēs runājam par sistēmu. Mēs kā komisija nedublēsim labo darbu, ko dara valsts iestādes, viņiem ir savs darbs darāms. Tai pašā laikā mums ir jāsaprot, ja viņi visi tiešām būtu savu darbu darījuši tā, kā mēs bijām sagaidījuši, tad traģēdija nebūtu notikusi. Tas nozīmē, ka sistēmā ir kļūdas un mums tās ir jāatrod," teica Kažociņš.

Viņš uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi neaizmirst tos, kuri traģēdijā izdzīvoja, bet ir sakropļoti, kā arī ģimenes, kuras zaudēja tuviniekus.

"54 cilvēki gāja bojā, viņiem vairs nesāp, bet ir ļoti daudzi, kuri ir ievainoti un sakropļoti uz mūžu. Ir ģimenes, kas ir pilnībā izjauktas, pēkšņi un bez vajadzības. Sabiedrībai ir pārāk viegli šādas lietas aizmirst, jo mēs katrs dzīvojam tālāk savu dzīvi, bet mums ir jāpārliecinās, ka viss iespējamais tiek darīts, lai nekas līdzīgs nekad vairs neatkārtotos," teica Kažociņš.

Komisija uzskata, ka ļoti svarīga ir saikne ar cietušajiem un rūpēties tieši par viņu interesēm. Komisija līdz Ziemassvētkiem plāno doties apskatīt sabrukušo lielveikalu un tikties ar traģēdijā cietušajiem un viņu pārstāvjiem, lai noskaidrotu, vai cietušie saņem visu iespējamo palīdzību no valsts un pašvaldības un ir informēti par visām iespējām. Reizē komisija savā nolikumā norādījusi, ka tā var brīvi piesaistīt ikvienu ekspertu, piemēram, no būvniecības nozares, jurisprudences.

Komisijas galvenie principi būs neatkarība no valsts iestādēm, tostarp valdības, kā arī darbības caurspīdīgums.

Komisija strādās gadu - līdz 2014.gada 31.decembrim. Komisijā darbosies pārvaldības speciāliste Baiba Rubesa, bijusī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ināra Šteinerte, biedrības "Sabiedrība par atklātību – "Delna"" padomes priekšsēdētāja Inese Voika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti