Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Dienas ziņas

Visu nakti cīnās, lai apturētu Daugavu!

Cīņa ar Daugavu turpinās

Jēkabpils pašvaldība aicina nekavējoties evakuēties no plūdu apdraudētajām teritorijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Ūdens līmenis Daugavā ir pārsniedzis dambja augstuma atzīmes, un vižņus, kā arī ūdeni notur tikai betonētais izcēlums, pastāstīja Jēkabpils mērs Raivis Ragainis (Latvijas Zaļā partija). Aizsargdambja nestspēja samazinās, un applūst arvien plašākas teritorijas pilsētā, tāpēc ir noteiktas jaunas plūdu apdraudētās zonas. Pašvaldība aicina nekavējoties evakuēties no plūdu apdraudētajām teritorijām.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

ĪSUMĀ:

 • Jēkabpils galva: ūdens līmenis pārsniedzis dambja augstuma atzīmes; ūdeni notur tikai betonētais izcēlums.
 • Dambi turpina operatīvi stiprināt tajās vietās, kur ir sūces.
 • Mežrūpnieku rajonā ūdens iegājis pilsētā; cilvēkus evakuē.
 • Jāevakuējas arī no Zvejnieku, Priežu un Laivu ielas.
 • Aicina evakuēties arī no teritorijas starp Rembertiem un Punu muižu.
 • Evakuē Jēkabpils novada domi.
 • Teju 200 klientiem Jēkabpilī drošības apsvērumu dēļ atslēgta elektroapgāde.
 • LMT brīdina par sakaru pazušanu plūdu skartajās teritorijās.
 • Ūdens līmenis sasniedzis 8,92 metru virs novērojumu stacijas nulles punkta.
 • Jēkabpilī vairākas ielas slēgtas satiksmei.
 • Plūdu dēļ uz autoceļa Jēkabpils-Dignāja-Ilūkste slēgta satiksme.
 • Plūdu seku novēršanā Jēkabpilī iesaistīti vairāk nekā 50 zemessargu un karavīri.
 • NMPD nodrošina mediķu brigādes abos Daugavas krastos.
 • Kariņš sola sniegt nepieciešamo palīdzību plūdu skartajai Jēkabpilij.
 • Kariņš 15. janvārī sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi par situācijas attīstību Jēkabpilī.
 • Jēkabpils reģionālā slimnīca ierobežojusi pacientu uzņemšanu, bet darbu nepārtrauc.
 • Jēkabpilī slēgts "Rimi" Rīgas ielā 120 un Vienības ielā 7.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ūdens līmenis turpina kāpt; turpina stiprināt dambi

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Situācija Jēkabpilī ir nemainīgi dramatiska, vērtēja Raivis Ragainis. Ledus masa Daugavā brīžam pakustas, bet kopumā stāv turpat, kur bija.

Ūdens līmenis plkst.9 bija sasniedzis 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Atbildīgie dienesti visu nakti strādāja, lai apsekotu applūstošas vietas, tāpat visu nakti notika darbs pie dambja stiprināšanas.

Novērstas četras sūces, informēja pašvaldībā. Ūdens pāri dambim vēl neiet, taču ir vietas, kur ūdens spraucas tam cauri.

Ņemot vērā, ka sestdien tiek prognozēti arī nokrišņi, pilsētas galva cer, ka tie būs situācijai labvēlīgi.

Ūdens līmenis ar ledu ir pārsniedzis dambja augstuma atzīmes, un ūdeni kopā ar vižņu kalniem notur tikai betonētais izcēlums un margas.

Daudzās vietās dambis "sulojas", bet, lai to novērstu, šajās vietās tiek novietoti smilšu maisi, kas aiztur ūdens tecēšanu. "Galvenais, lai dambis netiek izskalots," uzsvēra Ragainis.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ūdens applūdinājis Mežrūpniekus

Mežrūpniekos dambja nav, tāpēc tur ūdens iegājis pilsētā, taču ledu sev līdzi ūdens uzplūdi nav atnesuši.

Latvijas Radio reportāža no plūdu skartās Jēkabpils
00:00 / 03:49
Lejuplādēt

"Darbi notiek, evakuācijas operācijas tiek īstenotas. Šodien, iespējams, atnāks zemessargu smagā tehnika, ar kuras palīdzību var aizgādāt pārtiku uz applūdušajām teritorijām. Uzņēmēji ar savām tehnikām cīnījās, lai stiprinātu dambi, katram tika sava dambja vieta, ko stiprināt," stāstīja Ragainis.

Latvijas Radio novēroja, ka daudzstāvu mājas Daugavas ūdens vēl nav aizsniedzis, taču blakus esošo privātmāju pamati jau ir ūdenī. Lai arī rajons lielākoties evakuēts, rīta agrumā Mežrūpnieku ielā Latvijas Radio sastapa Agni, kas nakti kopā ar ģimeni pavadīja applūdušā mājā, viņš uzturas otrajā stāvā un evakuēties patlaban neplāno.

Savukārt turpat applūdušajā Mežrūpnieku ielā satiktais Gatis no rīta rūpīgi uzraudzīja tur esošo celtniecības uzņēmumu. Viņš pastāstīja, ka aizvadītā nakts teju nav gulēta, jo viņš un rajona iedzīvotāji pārdzīvo par īpašumiem un dodas tos apskatīt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) informēja, ka

sestdienas rītā kopā ar Valsts policijas darbiniekiem no applūdušas mājas Mežrūpnieku ielā Jēkabpilī izglābuši piecus cilvēkus, vēl divi evakuējās pašu spēkiem. 

Naktī uz sestdienu pašvaldība informēja, ka iedzīvotājiem jāevakuējas no mājām Mežrūpnieku ielā, Zvejnieku ielā, Laivu un Priežu ielā, kā arī tām piegulošajās teritorijās.

Pa nakti ir applūdusi Rīgas iela Krustpils pusē, pa to nenotiek kustība.

Kad ūdens sāka iet Mežrūpniekos, policija sāka brīdināt cilvēkus par situācijas bīstamību un iespējām evakuēties. Pilsētā norīkoti autobusi, kas evakuējušos cilvēkus ved uz apmešanās vietu 3. vidusskolā. Patlaban vēl nav informācijas, cik cilvēku kopumā evakuējušies gan saviem spēkiem un devušies pašu izvēlētā virzienā, gan ar iestāžu palīdzību, nonākot pašvaldībā izraudzītās pagaidu izmitināšanas vietās.

Nav saskaitīts arī tas, cik mājas ir līdz šim applūdušas, taču šie dati pašlaik ir grūti iegūstami, jo saule vēl tikai aust, bija tumšs, turklāt situācija katrā īpašumā ir citādāka – vieniem ir applūdis pagrabs, otriem – aka, citiem – pagalms, bet ūdens mājā nav ienācis, stāstīja Ragainis, uzsverot, ka patlaban galvenais ir nodrošināt drošus apstākļus iedzīvotājiem.

Viņš atzina, ka visi situācijas risināšanā iesaistītie ir pārguruši, četras diennaktis cenšoties paglābt pilsētu no plūdiem. Arī pats pēdējās četrās dienās esot gulējis vien nepilnas septiņas stundas. "Nogurums ir nenormāls. Cilvēkiem jau ir grūti padomāt, atrast vārdus, lai komunicētu," atklāja Ragainis, piebilstot, ka problēma slēpjas arī tur, ka sagurušos cilvēkus īsti nav, ar ko nomainīt.

Situācijas risināšanā ir iesaistīti visi dienesti. Piektdien bijusi saziņa ar atbildīgajiem ministriem, pilsētā ieradās VUGD vadība, strādā policija, komunālie dienesti un citi.

Ap plkst.12 pašvaldība informēja, ka kopumā izmitinājusi ap 10 cilvēkus, bet evakuēto skaits ir lielāks, jo daudzi devušies uz citām mītnes vietām. Savukārt VUGD glābšanas darbos šajās dienās evakuējis kopā ap 20 cilvēku, taču vēl piektdien septiņi cilvēki atteicās evakuēties no jau applūdušajām mājām, neskatoties uz kritisko situāciju.

Aicina iedzīvotājus evakuēties

Sestdien ap plkst.12 pašvaldība aicināja iedzīvotājus evakuēties no Daugavas kreisā un labā krasta pilsētas robežās, kā arī no teritorijas starp Rembertiem un Punu muižu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Tāpat nolemts evakuēt Jēkabpils novada domes darbiniekus. Novada domes ēka atrodas apmēram 200 metru attālumā no aizsargdambja un tās teritorijā kāpj ūdens līmenis, apdraudot komunikācijas.

 

Ap plkst. 18.45 pašvaldība papildināja plūdu apdraudēto teritoriju karti, norādot, ka applūst arvien plašākas teritorijas pilsētā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr LMT sestdienas pēcpusdienā izplatīja paziņojumu, kurā brīdina, ka elektropadeves zuduma rezultātā tuvāko stundu laikā vairākās vietās Jēkabpilī uz vairākām dienām pārtrūks LMT nodrošinātie sakari – balss zvani un internets. LMT tīkls būs pieejams tikai apkārtnēs, kuras plūdi nav skāruši kritiski. LMT sola darīt visu iespējamo, lai tīkla pārklājums tiktu atjaunots, tiklīdz tas būs iespējams. 

Sakaru traucējumi LMT tīklā Jēkabpilī
Sakaru traucējumi LMT tīklā Jēkabpilī

Satiksmei slēgtas vairākas ielas; cilvēkus aicina nedoties uz dambi

Aģentūra LETA novēroja, ka sestdienas rītā pilsētā bijis vairāk automobiļu nekā ierasts citkārt sestdienās, taču gājēju ir maz. Satraucošās ziņas nav likušas cilvēkiem izpirkt veikalu krājumus, un veikalu plaukti ir pilni.

"Sadales tīkls" sestdien informēja, ka, rūpējoties par iedzīvotāju drošību, uz laiku atslēgta elektrība 189 klientiem plūdu skartajās teritorijās Jēkabpils un Jēkabpils novada Ābeļu un Kūku pagastā. "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja, ka elektropadeves traucējumi var ietekmēt arī mobilo balss sakaru un interneta pieejamību. Uzņēmums aicina savlaicīgi uzlādēt iekārtas, kā arī būt saprotošiem, ja LMT pakalpojumu darbībā būs radušies traucējumi.

Jēkabpilī satiksmei slēgta Rīgas iela posmā no Palejas līdz Dārza ielai. Tāpat slēgta satiksme Jēkabpilī, Brīvības ielā posmā no Vecpilsētas laukuma līdz Rūdolfa Blaumaņa ielai.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus neapmeklēt un nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās, jo iedzīvotāju plūsma apgrūtina glābēju un drošības dienestu darbu.

Iedzīvotājus evakuēties no applūdušajām teritorijām. Ja nepieciešama palīdzība, aicina sazinieties ar Jēkabpils novada pašvaldības policijas dežūrdaļu pa tālruņiem 65283888, 25907965.

Kariņš sola palīdzēt Jēkabpilij

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība) "Twitter" ierakstā sola sniegt plūdu skartajai Jēkabpilij nepieciešamo palīdzību un aicina iedzīvotājus sekot atbildīgo dienestu norādēm.

Ņemot vērā situācijas attīstību Jēkabpils novadā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš svētdien, 15. janvārī, plkst. 11.00 ir sasaucis Krīzes vadības padomi (KVP). Sēde notiks Ministru kabineta Zaļajā zālē.

NMPD nodrošina mediķu brigādes abos Daugavas krastos

Ciešā sadarbībā ar pašvaldības un valsts operatīvajiem dienestiem Jēkabpils novadā strādā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).

Ir izveidota dienesta ārkārtas vadības grupa palīdzībai plūdu skartajās teritorijās. To Latvijas Radio apliecināja NMPD vadītāja Liene Cipule.

Liene Cipule par NMPD darbu plūdu skartajās teritorijās
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Ir nodrošinātas NMPD brigādes abās Daugavas pusēs. Vienā krastā pie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ir piesaistītas divas brigādes, un četras brigādes atrodas Jēkabpils pašvaldībā. Vienlaikus, jā, slimnīca ir pārtraukusi pacientu uzņemšanu un notiek arī pacientu pārvešana uz citām slimnīcām, atbrīvojot slimnīcu, ja būs nepieciešama pilna slimnīcas evakuācija. Vakar esam pārveduši 15 pacientus. Šodien – vēl 17 pacientus. Uz vietas atrodas mūsu ārstu brigāde, kas nodrošinās palīdzību, ja būs liels cietušo skaits un situācija būs īpaši sarežģīta. Papildu brigādes ir norīkotas arī apkārt esošajās pilsētās, lai varam ātri reaģēt, ja būs tāda nepieciešamība," Latvijas Radio pastāstīja Cipule.

"Ļoti satraucošas ir ziņas par sakaru nodrošinājumu. Aicinām iedzīvotājus, ja nevar sazvanīt tālruni 113, jo sakari ir apgrūtināti pilsētā, tad droši zvanīt uz tālruni 112, jo mums ir nodrošināta zvanu nodošana. Īpaši gribu aicināt iedzīvotājus, kas evakuējas, neaizmirst ņemt līdzi savus medikamentus, ko ikdienā lieto, lai izvairītos no veselības stāvokļa pasliktināšanās," aicināja NMPD vadītāja.

Jēkabpils novada pašvaldības pārstāve Margita Liepiņa par Jēkabpils slimnīcas darbu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

 

KONTEKSTS:

Jēkabpils novadā ir spēkā sarkanais brīdinājums par plūdiem. Iepriekš tik lieli plūdi Jēkabpilī bijuši 1981. gadā, kad ūdens līmenis sasniedz 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Hidrologi uzlabošanos tuvākajās dienās neparedz. Piektdien arī vietām sāka brukt dambis, kas pilsētu aizsargā no plūdiem, bet bīstamākajā vietā to izdevās nostiprināt. Darbi turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti