Dienas ziņas

Lietuvā apskatei izliek iznīcinātu Krievijas tanku

Dienas ziņas

Rīgā dažādos pasākumos pauž atbalstu Ukrainai

Jaunjelgavā izveido īpašu cerību dārzu par godu Ukrainai

Jaunjelgavā izveido īpašu cerību dārzu par godu Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Saulespuķes aizvadītā gada laikā uzziedēja daudzviet visā pasaulē, jo tās ir Ukrainas nacionālais zieds, simbolizējot dzīvību, gaismu un cerību. Šodien Jaunjelgavas pašā centrā "uzziedēja" kāds īpašs saulespuķu dārzs.

Lai izveidotu cerību ziedu dārzu ar vairāk nekā 150 mākslīgajām saulespuķēm, jau ceturtdien iepretim Vecpilsētas parkam notika rosība.  Tikmēr ukraiņu sievietes, kuras radušas patvērumu Latvijā, gatavoja zupu, lai jau piektdien, visiem pulcējoties vienkopus,  paustu cerību, ka kara šausmas Ukrainā drīz beigsies. Tomēr karš rit, tāpēc skumjas pie cerību ziedu dārza joprojām virmo gaisā. 

"Tas, ko es jūtu, pirmkārt ir skumjas, ka karš turpinās un arī nav redzams, kad tas beigsies. Taču gandrīz visi atbalsta Ukrainu, gandrīz visi ir gatavi mums palīdzēt," pauda Ukrainas iedzīvotājs Vladislavs.

Pulcējoties aptuveni simt cilvēkiem, saulespuķu dārzs atklāts, klātesot arī cerībai, ka kara šausmas beigsies un varmākas tiks sodītas. 

"Ir skumji tad, kad bērni zaudē vecākus vai arī otrādi – kad vecāki zaudē savus bērnus. Un šo gadu laikā tas ir noticis ļoti daudz. Krievija atkāpsies uz savām robežām un vēl ilgi maksās par to, ko viņi ir izdarījuši Ukrainas tautai," uzsvēra Zemessardzes 55. kājnieku bataljona majors Aleksandrs Sotņikovs.

"Karu neesam, paldies Dievam, pieredzējuši, bet nu tagad mēs to ļoti nopietni uztveram beidzot. Arī savu brīvību mēs beidzot uztveram nopietni," sacīja Jaunjelgavas iedzīvotāja Ināra.

''Mūsu pilsētai ir sadraudzības pilsēta Slavutiča Ukrainā, un mēs esam ciešā kontaktā ar viņiem, mēs organizējam arī palīdzības kravas. Mēs gandrīz vai ikdienā uzturam šo saziņu, tāpēc mēs to uztveram daudz dziļāk un varbūt patiesāk," pastāstīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums ("Latvijas attīstībai").

Vietējā pašvaldība arī izsludinājusi akciju, kurā iedzīvotāji aicināti nest savu ziedojumu Ukrainai.  "Šodien arī mēs izsludinājām akciju, kurā iedzīvotāji nes katrs savu kasti Ukrainas karavīram. Tur iekšā ir zeķes, saldumi, kaut kas tāds, kas iepriecinātu frontē," pastāstīja Biedrības "SOS palīdzība Ukrainas armijai" locekle Lelde Lukaševiča.

"Man tur ir medus, gandrīz litrs. Tad trīs pāri vilnas zeķu un tie pārsēji, medikamenti, vitamīni. Es aptiekā prasīju, kā tur… Nu, es nevaru nedot, vienkārši nevaru," sacīja Jaunjelgavas iedzīvotāja Eleonora.

Skanot dziesmām un kopā tērzējot, tika baudīts jau par tradīciju kļuvušais ukraiņu borščs, un Ukrainai tika sūtīti uzvaras vēlējumi. "Ātrāk uzvarēt! Ātrāk padzīt visus tos neliešus, kas tur ir," uzsvēra Jaunjelgavas iedzīvotāja Helēna.

Vecpilsētas parkā Jaunjelgavā saulespuķes priecēs līdz pat Lieldienām, lai atgādinātu par notikumiem Ukrainā un dotu cerību, ka nav vairs tālu diena, kad saulespuķes uzziedēs miera svētītā Ukrainā. 

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti