Panorāma

Čehijā lemj par 13. janvāra grautiņu dalībnieka izdošanu

Panorāma

Izmaiņas bērnu nopratināšanā

Pazudušo zēnu meklē arī kaimiņvalstīs

Liepājā pazudušais zēns aizvien nav atrasts; policija apsver atkal pārbaudīt ūdenstilpnes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Kaut arī pirms trim dienām Liepājā pazudušā Ivana Berladina meklēšanā ir iesaistījušies vairāki tūkstoši brīvprātīgo, zemessargu, policistu un pat gaisa spēku helikopters, līdz pēcpusdienai puiku nav izdevies atrast. Ja zēna meklēšana nevainagosies panākumiem otrdienas vakarā, tad viņu sāks meklēt pie ūdenstilpnēm un purvos, kur brīvprātīgos aicina nepiedalīties, jo šādam darbam vajadzīgi specāli apmācīti cilvēki. Tikmēr zēna māte apgalvo, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām.

Otrdienas pievakarē gan policija pavēstīja, "ja šī vakara meklēšanas pasākumi kooperatīvā nedos rezultātu, pāriesim uz atkārtotu ūdenstilpņu un purvu pārmeklēšanu, kur ir nepieciešama tehnika un īpaši apmācīti cilvēki, līdz ar to brīvprātīgie šajā posmā policijai palīdzēt nevar.

Sakarā ar to, tikšanās tiks atceltas arī posteņa vietā, jo brīvprātīgie savu ieguldījumu ir devuši, par ko liels paldies!"

"Šobrīd pilsēta un tās apkārtne ir pārmeklēta vairākas reizes un, analizējot situāciju, esam nolēmuši mainīt lietas izmeklēšanas taktiku. Līdz šim Valsts policija ir strādājusi ar dažādām metodēm, tostarp slēptajām. Aktīvā izmeklēšana ir norisinājusies jau no iesnieguma saņemšanas brīža," pārmaiņas skaidro policija.

Liepājas policijas priekšnieks Uģis Āva par brīvprātīgo izslēgšanu no Ivana meklēšanas
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Vēl Otrdienas pēcpusdienā gan brīvprātīgo, gan policijas galvenās prioritātes bija pārmeklēt netālu no Ivana mājām esošo mazdārziņu rajonu, kur puika varētu būt slēpies. Tāpat otrdien ar Latvijas gaisa spēku helikopteru tika apsekota Tosmares ezera apkārtne un arī lielākā daļa pilsētas. Tikmēr Valsts policija jau no rīta puses izplatīja paziņojumu interneta vidē par aicinājumu visiem Latvijas iedzīvotājiem iesaistīties pazudušā Ivana meklēšanā, jo ir iespējamība, ka puika varētu atrasties arī ārpus Liepājas.

''Starptautiskā meklēšana tika iesaistīta, jo Liepājā bija Lietuvas cirks. Viena no versijām ir tā, ka viņš varēja kaut kur ielīst ar cirku aizbraukt. Tas ir pārbaudīts. Cirkā viņa nebija.

Rīga arī sāk līmēt viņa fotogrāfijas, mēs tiešām nezinām, kur viņš var būt. Visa Latvija ir iesaistīta šajā meklēšanā,” saka Kurzemes reģionālās policijas Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva.

Aptuveni trijos pēcpusdienā, spītējot lietum, vairāki desmiti brīvprātīgo jau atkal devās pārmeklēt Ivana dzīvesvietas rajona māju pagrabus un bēniņus, lai izslēgtu iespēju, ka puika tajos varētu slēpties. Pievakarē pagaidu policijas štābā Viršu ielā zemessargi uzslēja arī divas teltis, lai meklētājiem būtu kur pasildīties un padzert tēju. Brīvprātīgo plūsma no Liepājas un citām pilsētām joprojām nebeidza pieaugt.

“Kaut kur tam bērnam ir jābūt pie cilvēkiem. Bet, kā tu sapratīsi, ko tie bērni domā?” vaicā brīvprātīgā Gaida.

“Es saprotu to situāciju, jo pašam ir bērns un es tajā tā vairāk esmu iekšā,” piebilst Elvijs. Līdzīgi saka arī brīvprātīgais Ruslans. “Man liekas, ka visiem vajag piedalīties, ja es pateikšu “nē”, cits pateiks “nē”. Vajag visiem savākties kopā un darīt, ko varam.''

Interneta vidē jau izskanējis minējums, ka šī nav bijusi pirmā reize, kad mazais Ivans staigājis pa pilsētu vienatnē un patstāvīgi pārvietojies arī ar sabiedrisko transportu.

Otrdien Ivana māte savu seju kameras priekšā nevēlējās rādīt, taču intervijā baumas gan vēlējās kliedēt, stāstot, ka puika lielākoties staigājis pa piemājas rajonu un pilsētas centrā bijis reti, turklāt to nav pārzinājis.

''Nē, viņš nekad viens pats nekur negāja,” sacīja pazudušā Ivana māte Zoja Arejeva. “Viņš bieži pastaigājās ar diviem puikām, arī vecākiem brāļiem, bet nekur tālu negāja. Šī bija pirmā reize, kad viņš tā vienkārši aizgāja un pazuda. Par dēla pazušanu uzzināju tikai svētdienā, un tad uzreiz zvanīju policijai. Vecmamma nezvanīja tāpēc, ka domāja, ka Ivans ir pie manis, bet es domāju, ka pie viņas,” pauda Arejeva.

Kā stāsta puiša mamma, viņa kopā ar policiju ir meklējusi pazudušo Ivanu, taču atbildīgie dienesti aicinājuši sievieti palikt savā dzīvoklī – gadījumā, ja puika izdomā atgriezties. Viņai nepārtraukti meklētāji nesa pārbaudīt arī dažādas forogrāfijas un video, ar kuru palīdzību cenšas atrast pazudušo zēnu.

Jāatzīmē, ka katra oficiālā informācija par meklēšanu tiek publicēta Valsts policijas sociālajos tīklos un, ja kādam ir zināma puikas atrašanās vieta, iedzīvotāji ir aicināti ziņot par to pa tālruni 110.

Tikmēr Kriminālpolicijas priekšnieks Uģis Āva Latvijas radio cilvēcīgi sacīja, ka viņam vairs nav spēka, taču joprojām cenšas strādāt, uz jautājumu par iespējamo bērna nolaupīšanu, policijas darbinieks neatbildēja. "Nekāda aktuāla informācija nav (..) Meklēšana notiek ap Šķēdi, Tosmāri un Karostu (..) Mēs ķeramies pie jebkura salmiņa. Brīvprātīgie meklē cilvēku. Tas ir viņu vienīgais darbs," uzsver Āva.

Viņš uzsver, ka nevēlas klausīties brīvprātīgo versijas par to, kas ir noticis ar bērnu - policija vēlas tikai palīdzību.

Liepājas policijas iecirkņa priekšnieks Uģis Āva par pazudušā bērna meklēšanu
00:00 / 01:52
Lejuplādēt

Piecus gadus vecais puisis Ivans Berladins no sava dzīvokļa Tosmares mikrorajonā izgāja sestdien ap pusdeviņiem no rīta un tā arī mājās neatgriezās.

Svētdien trijos pēcpusdienā par gadījumu tika paziņots policijai, un kopš tā laika norit puikas meklēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti