Ieslodzījuma vietu pārvaldē Covid-19 sertifikāts ir 97,3% nodarbināto

13. novembrī Ieslodzījuma vietu pārvaldē strādā 2122 nodarbinātie, no tiem 2065 ir vakcinētie vai ar spēkā esošo pārslimošanas sertifikātu vai ir uzsākuši vakcināciju, informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ksenija Vītola.

Vakcinētie vai ar pārslimošanas sertifikātu ir 97,3% nodarbināto, bet 2,7% nodarbināto nav ieguvuši vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un nav uzsākuši vakcināciju.

Līdz 13. novembrim 3 nodarbinātie ir atvaļinājušies sakarā ar prasību no 15. novembra pienākumu pildīšanai uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Uz šodienu nodarbināto vidū vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu nav ieguvušas un vakcināciju nav uzsākušas: 3 personas Centrālajā aparātā, 2 personas Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem, 11 personas Daugavgrīvas cietumā, 5 personas Iļģuciema cietumā, 0 personas Jelgavas cietumā, 9 personas Jēkabpils cietumā, 2 personas Liepājas cietumā, 7 personas Olaines cietumā, 12 personas Rīgas Centrālcietumā, 6 personas Valmieras cietumā. Kopā – 57 personas

Kā norādīja Ieslodzījuma vietu pārvaldē, tajās jomās, kurās ieslodzījuma vietās ir visvairāk nodarbināto, ir arī lielākais nevakcinējušos skaits, proti, uzraudzībā, resocializācijā un apsardzē. Darba un dienesta organizācijas jautājumi ir apzināti un atrisināti.

KONTEKSTS:

Rudenī, pieaugot Covid-19 saslimstībai un slimnīcu noslodzei, valdība lēma par jauniem noteikumiem, nosakot par pienākumu vakcinēties vairāku profesiju pārstāvjiem, kā arī visiem valsts pārvaldē strādājošajiem. Noteikumi stājas spēkā 15. novembrī, taču darbinieki, kas līdz 15. novembri ir uzsākuši vakcinācijas kursu, varēs to pabeigt līdz 15. decembrim, darbu turpinot, regulāri veicot Covid-19 testus.

Lai raidītu signālu sabiedrībai, ka arī deputāti saprot vakcinācijas pret Covid-19 nepieciešamību, Saeimā tapa likums par vakcinācijas nepieciešamību deputātiem. Priekšlikums raisīja plašas diskusijas, taču tika atbalstīts.

Savukārt no 15. decembra arī visi privātajā sektorā nodarbinātie, kas strādā klātienē, drīkst to darīt, ja var uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt