Panorāma

Vakcinētiem mirušajiem bieži arī smagas hroniskas slimības

Panorāma

Stingro ierobežojumu laiks – pusē

Prasību deputātiem vakcinēties iekļaus likumā

Prasību deputātiem vakcinēties pret Covid-19 iestrādās likumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Lai raidītu signālu sabiedrībai, ka arī deputāti saprot vakcinācijas pret Covid-19 nepieciešamību, Saeimā taps jauns likums. Tas ļaus nevakcinētu parlamentārieti atstādināt no deputāta pienākumiem, neizmaksājot atalgojumu. Priekšlikums gan raisījis diskusijas.

Prasība visā valsts pārvaldē strādājošajiem vakcinēties pret Covid-19 jāattiecina arī uz Saeimas deputātiem, tādēļ Saeimas Aizsardzības komisija sāks darbu pie jauna likumprojekta.

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (Jaunā konservatīvā partija) argumentēja:

"Ja deputātam ir iracionālas bailes no potes, tad šie deputāti aizmuktu no valsts, ja būtu tai apdraudējums."

Tiesību zinātņu eksperti norādīja, ka parlamentam ir rīcības autonomija, un jāvērtē, vai tiešām Saeimas deputāta pienākumu pildīšana būtu aprobežojama ar prasību pēc vakcīnas, kā arī – vai ar šādu normu varētu pamatot ierobežojumu piedalīties Saeimas sēdēs vai pat izslēgšanu no Saeimas.

Bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris norādīja: "Saeima pati atzina, ka deputāts savus pienākumus var pildīt attālināti un tam nav nekāda sakara ar vakcinēšanos."

Savukārt konstitucionālo tiesību eksperts Ringolds Balodis norādīja – darīt jau var, bet jādomā par samērīgumu, lai Satversmes tiesa nepasaka, ka samērīguma nav.

Ar balsu vairākumu Aizsardzības komisijas deputāti atbalstīja likumprojekta nepieciešamību. Par balsoja koalīcijas deputāti. Saeimas deputāts Ainārs Bašķis (Jauna konservatīvā partija) norādīja: "Valstij ir jāgarantē, ka attiecības ar valsts varas pārstāvjiem ir drošas."

Bet iebilda Saeimas opozīcijas deputāti. Saeimas deputāts Māris Možvillo ("Neatkarīgie") teica: "Ja nolemjam, ka atslēdzam nevakcinētos, tad izslēdzam arī vakcinētos, kuri saslimuši. Nesaprotu, kāpēc tik ļoti vajag ierobežot deputātus."

Saeimā sertifikāti ir 91 deputātam. Viena no parlamentārietēm, kura iebilst pret obligāto vakcināciju, ir Jūlija Stepaņenko. "Katram ir tiesības uz savu pārliecību, un tādas ir tiesības arī tiem cilvēkiem, kuri izvēlas nevakcinēties," viņa uzskata.

Likums par prasību vakcinēties deputātiem varētu tikt pieņemts līdz 15. novembrim.

KONTEKSTS:

Rudenī, pieaugot Covid-19 saslimstībai un slimnīcu noslodzei, valdība lēma par jauniem noteikumiem, nosakot par pienākumu vakcinēties vairāku profesiju pārstāvjiem, kā arī visiem valsts pārvaldē strādājošajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti