«Gods kalpot Rīgai» pārtrauc sadarbību ar neatkarīgajiem deputātiem Rīgas domē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Partija "Gods kalpot Rīgai" (GKR) nolēmusi pārtraukt sadarbību Rīgas domē ar Neatkarīgo deputātu frakciju.  Rīgas domes “Gods kalpot Rīgai” frakcija arī ir parakstījusi “Saskaņas” ierosinājumu atbrīvot no vicemēra amata Vadimu Baraņņiku, zināms LTV.  

Partija "Gods kalpot Rīgai" šādi rīkojusies, jo Vadims Baraņņiks ir viens no tiem, kas parakstījis dokumentu, kurā izteikta neuzticība Rīgas mēram Oļegam Burovam un otrai vicemērei Annai Vladovai.

Līdz ar to nākamā otrdiena, visticamāk, būs pēdējā darbdiena Rīgas vicemēra un brīvostas valdes locekļa amatā tā sauktās Neatkarīgo deputātu frakcijas domniekam Vadimam Baraņņikam. Pēc “Saskaņas” aicinājuma 19. novembrī ir sasaukta Rīgas domes ārkārtas sēde, kurā vienīgie lēmumprojekti ir par Baraņņika atbrīvošanu.

“Saskaņa” šonedēļ paziņoja par darbības apturēšanu koalīcijā ar “Gods kalpot Rīgai”. Tam sekoja vicemēra Baraņņika lēmumi nomainīt iepriekš “Saskaņas” pārvaldītā Rīgas Centrāltirgus valdi, kā arī uzdevums “Rīgas satiksmes” vadībai izvērtēt, vai tai nodarītajos zaudējumos nav vainojams arī iepriekšējais kapitāldaļu turētāja pārstāvis eksmērs Nils Ušakovs no “Saskaņas”.

Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) sacīja, ka GKR frakcijas biedri  parakstīja "Saskaņas" iesniegumu par sēdes sasaukšanu, jo Neatkarīgo deputātu frakcija nodarbojas "ar ne sevišķi saprotamiem lēmumiem". "Piemēram, lēmums par Rīgas Centrāltirgus (RCT) valdes atlaišanu nav sevišķi izprotams, jo pamatojums lēmumam patiesībā ir darba jautājumi, kurus var izrunāt," pauda mērs.

Vienlaikus viņš informēja, ka Īpašuma departamenta rīcībā ir vēstule, kurā RCT valdes padomnieks stratēģiskos jautājumos Valērijs Petrovs, kurš ir arī Baraņņika frakcijas biedrs, vērš vicemēra uzmanību uz slikto valdes darbu.

"Jautājums ir, ko viņš ir izdarījis kā padomnieks un kāpēc tagad par to raksta kapitāldaļu turētājam, nevis pašai valdei," sprieda mērs.

Burovs nevēlējās plašāk komentēt GKR lēmumu, nekomentējot arī to, vai varētu atcelt Baraņņika lēmumu un atjaunot amatos tirgus valdi.

Savukārt GKR vadītājs Andris Ameriks frakcijas lēmumu parakstīt “Saskaņas” ierosinājumu atbrīvot no vicemēra amata Vadimu Baraņņiku skaidroja ar to, ka “tiek atlaista Centrāltirgus valde, tiek veiktas darbinieku rotācijas šeit, un plus vēl nodarbošanās ar politiku. Kapitāldaļu turētājs kopā ar saviem kolēģiem, pēc mūsu informācijas, ir parakstījis dokumentu gan par domes priekšsēdētāja Burova noņemšanu, gan par vietnieces Vladovas noņemšanu”.  

Baraņņiks savukārt to noliedza: “Vismaz es to neparakstīju. Ja tādi pārmetumi bija, tad tas ir kaut kā mākslīgi inspirēts.”

Pārtraucot sadarbību ar NDF, "Saskaņai" un GKR kopā ir 28 balsis, kas nav pietiekami, lai nodrošinātu koalīcijai balsu vairākumu.

Tikmēr Neatkarīgo deputātu frakcija rosinās atbrīvot visu Rīgas domes vadību, aģentūrai LETA pastāstīja frakcijas vadītājs Valērijs Petrovs.

Politiķa vērtējumā, GKR par sadarbības pārtraukšanu liecina, ka neatkarīgie deputāti nav ērti GKR, jo abām pusēm nav bijusi vienota izpratne virknē jautājumu, tostarp par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, "dažādu līgumu" pagarināšanu Rīgas Centrāltirgū u.tml.

Petrovs paziņoja, ka neesot patiesi bijušo partneru pārmetumi par neatkarīgo deputātu centieniem paralizēt Rīgas domes darbu. "Komiteju un domes sēdes notika. Drīzāk "Saskaņa" "norāva" Finanšu komiteju, aizgāja no Satiksmes komitejas, nepiedalījās Drošības komitejā. Viņiem nepatika, ka mums ir sava nostāja atsevišķos jautājumos," uzsvēra Petrovs.

KONTEKSTS:

Vadims Baraņņiks galvaspilsētas otra vicemēra amatā tika iecelts šogad martā. Vēlāk viņš tika izslēgts no domes "Saskaņas" frakcijas, taču, mainoties domes priekšsēdētājiem, viņam izdevās saglabāt savu amatu. Turklāt vēl pirms tam viņa pārraudzībā tika nodotas vairākām domes kapitālsabiedrības.

Tagad Rīgas domes koalīcijā Baraņņiks pārstāv Neatkarīgo deputātu frakciju, ar kuru saspīlētas attiecības ir partijai "Saskaņa". Šonedēļ tā pieprasīja atstādināt no amatiem Baraņņiku un Alekseju Rosļikovu vai rīkot ārkārtas vēlēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti