Gobzemu par ētikas kodeksa pārkāpumu atkal izslēdz no nākamajām sešām Saeimas sēdēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Saeima ceturtdien,15. septembrī, lēma izslēgt deputātu Aldi Gobzemu, kurš izveidojis partiju "Katram un katrai", no dalības nākamajās sešās parlamenta sēdēs par deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu, informēja parlamentā.

Saeimas deputāts Ralfs Nemiro debatēs uzsvēra, ka šāds sods ir pārāk bargs, ņemot vērā, ka tad Gobzems līdz 13. Saeimas sasaukuma beigām vairs nevarēs piedalīties parlamenta sēdēs.

Lēmums pieņemts pēc tam, kad Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija izskatīja iesniegumus, kuros lūgts vērtēt Gobzema izteikumus debatēs Saeimas sēdē 8. jūnijā par valsts sociālo pabalstu sistēmu saistībā ar Valsts sociālo pabalstu likuma grozījumiem. Tos iesniedza deputāts Uldis Budriķis ("Konservatīvie"), Marija Golubeva ("Attīstībai/Par!"), Iveta Benhena-Bēkena (ievēlēta no "KPV LV", bet pievienojusies "Jaunajai Vienotībai"), Līva Kreituse ("Konservatīvie"), Mārtiņš Šteins ("Attīstībai/Par!") un Andrejs Judins ("Jaunā Vienotība").

Aģentūra LETA ziņo, ka Gobzems no sēdes izslēgts par izteikumiem pret deputātu Sandi Riekstiņu ("Konservatīvie"). Viņš kolēģi apsaukāja rupjos vārdos, kā arī uzkliedza, lai paklusē Saeimas sēdē. Gobzems iepriekš komisijā atvainojās par savu rīcību, kad Saeimas sēdes laikā izteica apvainojošus vārdus, minot, ka viņam vajadzēja "noturēties un neatbildēt uz provokāciju". Vienlaikus viņš pauda, ka neesot pamata viņu sodīt.

Saeima lēmumu pieņēma, balstoties uz atbildīgās komisijas konstatēto, ka Gobzems pārkāpis ētikas kodeksa 5., 6., 7. un 16. punktu. Tie nosaka:

  • deputāts ciena un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas kārtības rulli un citus normatīvos aktus;
  • publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus;
  • deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Tāpat deputāts ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti