FOTO,VIDEO: Labdarības maratona pret vardarbību ģimenē «Dod pieci! 2020» 4. diena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Aizritējusi jau puse no 125. labdarības maratona “Dod pieci! 2020” tiešraides stundām, kurās Latvijas Radio 5 "pieci.lv" dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš, un Toms Grēviņš ar muzikāliem un tematiskiem viesiem sarunājas par vardarbību ģimenē.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Labdarības akcijas “Dod pieci! 2020” 4. dienā pie dīdžejiem viesojās gan mācītājs Juris Cālītis, gan “Re:Baltica” žurnāliste Sanita Jemberga, centra “Marta” vadītāja Iluta Lāce, gan arī klīniskā psiholoģe Kristīne Balode, lai runātu par vardarbību ģimenē. Dīdžeji uzklausīja arī ziedotāju pieredzes stāstus un atskaņoja viņu izvēlētas dziesmas. Visas dienas garumā sarunas un muzikālos mirkļus pavadīja nerimstošā ziedojumu lavīnas skaņa, kuru uz Doma laukuma stikla studiju bija nesuši ziedotāji. Kopumā līdz šim saziedoti 126 217 eiro.

Līdz šim "dodpieci.lv" mājas lapā palīdzības pieteikumus aizpildījuši 25 cilvēki - gan sievietes, gan vīrieši. Pēdējās diennakts laikā visvairāk palīdzība lūgta, lai risinātu emocionālo vardarbību -  pazemošanu, kontroli, vainošanu un ignorēšanu.

Šodien noritēja arī “Dod pieci! 2020” izsole, tajā tika izsolīts privāts pludmales volejbola treniņš ar Anastasiju Kravčenoku un Lindu Samsonovu par 130 eiro un Mārtiņa Zvīdriņa grāmata ar autogrāfu par 500 eiro. Līdz 21. decembra vakaram izsolē vēl ir pieejami kultūrrandiņš ar Kristīni Komarovsku, dueta "Čipsis un dullais" koncets, Roja Rodžera Supernovai radīts skatuves tērps, Jāņa Strēlnieka "Olympiacos" formas krekls un citas lietas.

Stikla studijā viesojās arī mūziķi un šīs dienas muzikālo žanru klāsts bijis plašs – sākot no klasiskās mūzikas, līdz folkmūzikai un repam.

Dienas pirmajā pusē studijā viesojās gan Andrejs Osokins, gan grupa “Citi zēni”, gan arī “Ducele”. Vēlāk muzicēja arī Elizabete Gaile, grupa “Pirmais kurss”, Alise Joste, reperis Fiņķis un “Praga II”, Intars Busulis un grupa "Carnival Youth".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
 
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
 
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Labdarības maratons “Dod pieci! 2020” noritēs līdz 23. decembrim, pulksten 20.30.

Ziedot iespējams labdarības maratona “Dod pieci! 2020” mājaslapā, kā arī stikla studijā Doma laukumā, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus. Ziedojumus iespējams veikt arī “Circle K” degvielas uzpildes stacijās.

Minimālais ziedojums – 5 eiro ir viena stunda drošībā no vardarbības ģimenē cietušai personai.

Visi labdarības maratonā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti “Ziedot.lv” ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri vēlas izkļūt no vardarbības ģimenē un nodrošinātu viņiem atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai – īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kurš cietušajiem sniedz palīdzību situācijas risināšanā u.c.

Projekta mērķis ir ne tikai palīdzēt cietušajiem, bet arī veicināt diskusiju par šo tēmu Latvijas sabiedrībā, kā arī stimulēt līdzcilvēku iesaistīšanos, lai latviešu sabiedrība atpazītu dažādas vardarbības formas un kļūtu aktīvāka palīdzības sniegšanā.

Labdarības akciju rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš 2019. gada.

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti