Erudīcijas sacensības «Eiropas pieccīņa» raisa lielu interesi

Debates, erudīcijas spēle, orientēšanās sacensības, slēpņošana un video veidošana. Šādi pārbaudījumi un piedzīvojumi gaida cilvēkus, kas pieteikušies erudīcijas sacensībās "Eiropas pieccīņa". Šāda vēriena konkursu Eiropas Komisijas (EK) un Eiropas Parlamenta (EP) pārstāvniecības Latvijā rīko pirmoreiz un interese ir milzīga. 

Sacensībām "Eiropas pieccīņa" pašreiz pieteikušās ap 50 komandas – vairāk nekā 300 dalībnieku, kuriem tuvākajos piecos mēnešos būs jāapceļo Latvija, jo katra disciplīna norisināsies citā pilsētā. Piemēram, viktorīna – Valmierā, debates Rēzeknē un orientēšanās Kuldīgā. Katrs posms veltīts kādam Latvijai un Eiropai svarīgam jautājumam.

"Es domāju, ka mēs visi iegūsim ļoti daudz dažādas pieredzes, jo katrs posms ir atšķirīgs, katrā mirklī, ko mēs izdzīvosim un darīsim, mēs iegūsim kaut ko pavisam jaunu," teica komandas “Cerību stariņš” pārstāve Dārta Kamilla Kambale.

Taču komandās nav tikai jaunieši vien. Amplitūda ir visplašākā. "Tas spektrs, kas šobrīd mums ir redzams, ir no deviņiem līdz 65 gadiem. Tās ir ģimenes, tie ir draugi, kas ir apvienojušies komandās, tie ir studenti un pasniedzēji, skolēni un skolotāji. Ļoti, ļoti dažādi," stāsta EK pārstāve Kristīne Liepiņa, norādot - visi uzdevumi ir veidoti tā, lai dažāda vecuma cilvēkiem būtu interesanti.

Komandu sniegumu katrā disciplīnā vērtēs konkrētās jomas eksperti, erudītus vaļaspriekus cienoši sabiedrības pārstāvji un EP deputāti. Pieccīņas uzvarētājkomanda tiks pie ceļojuma uz kādu no Eiropas valstīm. Lai arī piedalīties gribētāju jau ir vairāk nekā organizētāji cerēja, līdz pirmajam posmam 14.maijā viņi vēl gatavi piereģistrēt jaunas komandas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti