Panorāma

Sporta klubi: atbalsta mehānisms mūs nesasniedz

Panorāma

Vienojas par ostu reformu

Ekonomisko lietu tiesas tiesneši dod zvērestu

Ekonomisko lietu tiesas tiesneši dod zvērestu; 2 tiesnešu zvērestu pieņemšana atlikta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 2 mēnešiem.

Komercnoziegumu iztiesāšanai Latvijā izveidota īpaša Ekonomisko lietu tiesa. Valsts prezidents Egils Levits svinīgā ceremonijā pieņēma tās jauniecelto tiesnešu zvērestus. Zvērestu pirmdien, 29. martā, deva tikai septiņi no deviņiem šīs specializētās tiesas tiesnešiem.

Ekonomisko lietu tiesa savu darbu sāks šonedēļ, 31. martā, un fiziski tā atradīsies Pārdaugavas tiesas ēkā Mazajā Nometņu ielā 39, Rīgā. Pagaidām gan tur vēl nekas nenotiek.

Pandēmijas dēļ tiesneši savu zvērestu nodod nevis tiesā vai prezidenta pilī, bet attālināti – ar interneta starpniecību. 

“Visu tiesu uzdevums ir stiprināt tiesiskumu, bet jūsu uzdevums ir stiprināt tiesiskumu tieši tajā jomā, kur mums nevedas tik labi. Tās ir ekonomiskās lietas – gan civillietas, gan krimināllietas,” pieņemot tiesnešu zvērestus, sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Pašlaik zvērestu deva tikai septiņi no deviņiem Ekonomisko lietu tiesas tienešiem.

Tiesneses Oksanas Pulles-Čižovas iepriekšējo darbību maksātnespējas administratores amatā pašlaik vērtē Tiesnešu ētikas komisija. Arī tiesnese Katarīna Sniedze lūgusi atlikt zvēresta došanu, jo viņai vēl jānokārto formalitātes ar maksātnespējas administratora statusa apturēšanu vai izbeigšanu.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) no jautājumiem par kandidātu reputācijas riskiem norobežojas: “Šis jautājums vairāk jāvērtē tiesnešiem. Tieslietu ministrija organizēja tiesas izveidi un apmācības, bet visus jautājumus par atlasi paveica tiesneši. Un tālāk arī viņi nokārtos šos jautājumus – ir vai nav reputācijas riski.”

Ekonomisko lietu tiesas kompetencē būs specifiski komercstrīdi, naudas atmazgāšanas un korupcijas lietas.

KONTEKSTS:

Ekonomisko lietu tiesai darbs jāsāk šā gada 31. martā. Ekonomisko lietu tiesas kompetencē būs koruptīvie noziegumi gan privātajā, gan publiskajā sektorā, kā arī ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu saistītie noziedzīgie nodarījumi. Savukārt Ekonomisko lietu tiesas kompetenci sarežģītu komercstrīdu risināšanā Saeima pērn noteica 1. oktobrī, pieņemto attiecīgus grozījumus Civilprocesa likumā.

Savukārt konkurss uz Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētāja amatu ir beidzies bez rezultāta. Tāpēc pagaidām par tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Tieslietu padome iecēla šīs tiesas tiesnesi Miķeli Zumbergu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti