Rīta Panorāma

Gleznotājas Aijas Zariņas izstāde «Sprīdītis»

Rīta Panorāma

Kreituse par valdības sarunām: pārbaude prezidentam un 'kapu zvans' Reformu partijai

Dombrovskis: Aizeju ar padarīta darba sajūtu, nepietrūks politisko strīdu

Dombrovskis: Aizeju ar padarīta darba sajūtu, nepietrūks politisko strīdu

Demisionējušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis („Vienotība”) uzskata, ka viņa trīs valdību galvenie mērķi ir sasniegti, tāpēc viņš aiziet ar padarīta darba sajūtu.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam „Rīta Panorāma” viņš atzina, ka pirmās valdības galvenais mērķis bija krīzes pārvarēšana, otrās valdības mērķis – atgriešanās pie ekonomikas izaugsmes, un trešās valdības mērķis – Nacionālais attīstības plāns un eiro ieviešana, un šie mērķi ir sasniegti,  tāpēc premjers aiziet ar padarīta darba sajūtu.

Dombrovskis arī atzina, ka pēc pieciem premjera amatā pavadītajiem gadiem viņam noteikti nepietrūks nepieciešamības „nepārtraukti mēģināt samobilizēt šos politiskos spēkus kopīgajam darbam un skatīties, kā parādās jaunas idejas un kāds mēģina iet savu ceļu”.

Viņš arī uzskata, ka nākamā valdība būs pietiekami spēcīga, viņš arī novēl premjera amata kandidātei Laimdotai Straujumai („Vienotība”) panākumus.

Savukārt par to, vai Straujuma arī kļūs par galveno „Vienotības” līderi Saeimas priekšvēlēšanu kampaņā un vai gaidāmas pārmaiņas partijas vadībā, runāt ir pāragri, pauda Dombrovskis. Viņš uzsvēra, ka par piedāvājumu vēlēšanām – gan politisko, gan personāliju – spriest ir pāragri. Arī par savu iespējamo dalību nākamajās Saeimas vēlēšanās viņš sola paziņot janvāra beigās vai februāra sākumā.

Bet jau tagad skaidrs, ka „Vienotības” sarakstā varēs startēt vairāki Reformu partijas biedri, jo to paredz abu partiju parakstītais sadarbības memorands. Dombrovskis skaidroja, ka memoranda mērķis ir konsolidēt labējos spēkus, lai būtu mazāk politisko spēku – viendienīšu. Reformu partijas politiķi, kas startēs „Vienotības” sarakstā, kļūs arī par šīs partijas biedriem, atzina Dombrovskis.

Jau ziņots, ka Valdis Dombrovskis novembra nogalē, sešas dienas pēc Zolitūdes traģēdijas, paziņoja par atkāpšanos no premjera amata, uzņemoties atbildību par šo nelaimi, kas prasīja 54 cilvēku dzīvību. Sākotnēji partijas nespēja atrast prezidentam pieņemamu kandidātu, līdz beidzot nominēja premjera amatam Straujumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti