Dīvainais uzraksts uz nama sienas Limbažos uztrauc dažus iedzīvotājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Limbažos uz Jaunās ielas daudzdzīvokļu mājas sienas parādījies dīvains uzraksts “Allah Latvija 08.01.2016”, par ko informēta arī policija, Latvijas Radio pastāstīja vietējā laikraksta "Auseklis" redaktore Regīna Tamane.

Neoficiāla informācija liecina, ka par šo "gleznošanas" gadījumu Limbažos ieinteresējusies arī Drošības policija. Nekādu apstiprinājumu tam gūt gan neizdevās, jo Drošības policijas priekšnieka palīdze ilgākā laika posmā nebija pieejama.

Valsts policijas Limbažu iecirkņa priekšnieks Agris Spandegs pastāstīja, ka patlaban rit apstākļu noskaidrošana. Viņaprāt, nav iemesla kriminālprocesa uzsākšanai. Uzrakstā nevar saskatīt nekādu naida kurināšanu. “Izskatās pēc sīkā huligānisma,” viņš sprieda un piekrita – ja uzrakstā nebūtu pieminēts Allāhs, tādu uzmanību tam nepievērstu.  Policijas iecirkņa priekšnieks uzskata, ka nav iemesla uztraukumam.

Ne visi uzrunātie konkrētās mājas iedzīvotāji uzrakstu bija pamanījuši. Tomēr ir arī, kas to ir redzējuši. Kāda jaunā māmiņa, kura dzīvo šajā mājā, atzinās, ka viņai ir neomulīga sajūta. Viņasprāt, šī tēma ir ļoti jutīga un ar to nevajadzētu jokoties.

Savukārt Jaunās ielas 17. nama vecākā Irēna Ozoliņa izteica neapmierinātību, ka nu būs jātīra siena. Uzraksta nomazgāšanai viņa gaida siltāku laiku, tā notīrīšanai vajadzēšot lūkot speciālus ķīmiskos līdzekļus.

Satraukumu uzraksts varēja raisīt, ņemot vērā pēdējā laikā Eiropā islāmistu pastrādātos teroraktus.

Jau vēstīts, ka Francijā šajās dienās piemin asiņainos notikumus, kad tieši pirms gada gaišā dienas laikā notika Parīzē satīriskā žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijā tika nogalināti cilvēki. Atbildību par terora aktu uzņēmās grupējuma "Al-Qaeda" atzars.

Piemiņas dienā Parīzē nošauts kāds ar nazi bruņots vīrietis, kurš mēģināja ielauzties policijas iecirkni. Savukārt novembrī asiņainajos uzbrukumos Francijas galvaspilsētā teroristi nogalinājuši 130 cilvēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti