Limbažus pilsētas 800 gadu jubilejā izdaiļo puķu projekti, stāda arī šķirnes peonijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Limbažniekus ar moto "Ziedoši Limbaži!" šopavasar aicina sagaidīt savas pilsētas nozīmīgo jubileju – astoto simtgadi. Tas ir aicinājums stādīt puķes pie logiem, uz balkona, daudzdzīvokļu māju pagalmos, kā arī pie iestādēm un uzņēmumiem.

Ierosmes iniciatore, limbažniece Regīna Tamane, šopavasar jau īstenojusi vienu puķu projektu - aicinājumam pilsētas vēsturiskajā centrā iestādīt peoniju dobi atsaucās septiņas peoniju kolekcionāres. 

Limbažos pilsētas jubilejā stāda ziedus
00:00 / 05:46
Lejuplādēt

Marija Vītola ir viena no peoniju kolekcionārēm, kura savus puķu stādus dāvina Limbažiem. Šķirnes peoniju dobe būs Limbažu vēsturiskajā centrā blakus Baumaņu Kārļa piemineklim.

"Es "Mis Ameriku" atvedu, tā ir godalgota peonija, zelta medaļniece, tāda man būs šajā te dobē," pastāstīja Tamane. "Iniciatīva ļoti laba! Tukums ar rozēm, Smiltene ir visas vasaras puķes sastādījuši - tad, kad iebrauc, liekas, ka svešā valstī esi. Es nemaz nerunāju par Ventspili un par citām lielvalstīm, bet kāpēc gan [peonijas] ne."

Peonijas no savas kolekcijas Limbažiem dāvina arī Silvija Jaundžeikare. 

"Dārznieces vēlme bija, lai šeit būtu sarkanas, baltas un rozā, tad es arī apmēram pēc tādiem toņiem izvēlējos un tika atvestas," ar savu devumu iepazīstināja Jaundžeikare. "Es esmu tikai par - jo vairāk peoniju, jo skaistāka pasaule, jo vairāk prieka visiem. Es ceru, ka šis pasākums izdosies, ka dārzniece ir izvēlējusies pareizās šķirnes un mēs esam pareizās atveduši un viņas, es ļoti ceru, ka visas augs. Kaut gan peoniju īstais stādīšanas laiks ir rudens, bet nu ir pavasaris. Protams, ka pirmajā gadā viņas vēl būs tādas īsti nekādas, bet nu nākošgad un vēl pēc gadiem tad nu šī dobe būs ļoti skaista. Brauksim visi skatīties!"

Ideja par peoniju dāvināšanu Limbažiem, sagaidot pilsētas astoņsimtgadi, radās aizvadītā gada peoniju svētkos

un viena no šīs idejas iniciatorēm ir limbažniece Regīna Tamane. 

"Es esmu kūdītāja šajā lietā - tā ideja dzima pirms gada, jo šogad trešo gadu būs peoniju parāde un pirms gada dzima ideja, ka šogad būs Limbažiem 800 un ka nu kaut ko vajadzētu uzdāvināt," sacīja Tamane. "Vienā brīdī  mēs domājām, ka varbūt mēs varētu dabūt kādu peoniju šķirni, kam vēl nav dots vārds un nosaukt par Limbažiem. Es tā kā interesējos, bet līdz galam tā ideja nav. Uzrunāju "Madaras", kas ir liela audzētava, viņi teica, ka skatīsies, viņi vēl aprobē tās šķirnes, kas tur sanāks, jo, ja vajag Limbažiem, tad tur vajag tādu smuku, mēs taču kuru katru peoniju nesauksim par Lemiseli."

Ideju dāvināt pilsētai peonijas atzinīgi vērtē arī Limbažu pilsētas dārzniece Diāna Perševica.

"Viņas jau ir sākušas augt, pumpuri jau ir, tā ka šobrīd ir jālaista un jāgaida pirmie ziedi," sacīja Perševica. "Pilsētā tagad būs par vēl vienu dobi vairāk un arī ļoti krāšņa, jo  ziedēs peonijas, tiks arī papildināts ar ziemcietēm, tā, ka sāks ziedēt jūnijā un tad jau līdz pat vēlam rudenim dobe būs skatāma, cerams, ka arī pilsētas iedzīvotājiem patiks."

Ideja par peoniju dobi nav vienīgā iecere par ziedošu sveicienu savai pilsētai tās jubilejā. Ar aicinājumu "Limbažniek, atmodini sevī dārznieku! ikkatrs pilsētnieks tiek mudināts stādīt puķes gan uz balkoniem, gan pagalmos, gan pie iestādēm un uzņēmumiem. Arī šīs ierosmes iniciatore ir Regīna Tamane.

"Es vispār esmu par ziedošiem Limbažiem, dārziem un cilvēkiem. Tā ideja, es pat nezinu, kad radās, nu vienā brīdī radās," atzina Tamane. "Aizgāju uz kultūras pārvaldi, sapratu, ka man ir pašai kaut kā jāpiedalās, jo man patīk stādīt, jo mēs ar domubiedriem pagājušajā pavasarī izveidojām pie Lielezera dobi un šogad arī jau izravējām un piestādījām vēl puķes klāt, tā kā es esmu stādītāja. Tad man radās doma, ka mēs varētu cilvēkus aicināt uz palodzēm, balkoniem, pagalmos un pie durvīm, visur likt puķes. Mēs uztaisījām tādu uzsaukumu un arī esam iespieduši kartiņas speciāli. Tagad es divas dienas esmu staigājusi pa veikaliem, pa iestādēm, uzņēmumiem, uzrunājot cilvēkus, lai iestāda kādu puķi. Ja cilvēkiem tas iepatiksies, tad varbūt var sanākt arī tāds saliedēšanas pasākums, un otrs, nu ja viņi būs nopirkuši to podu, to trauku, ārā taču nemetīs. Varbūt arī nākamgad iestādīs, tāds ilgtspējīgs projekts, kā tagad mēdz teikt, es ceru."

Tātad veidot ziedošus Limbažus ir aicināts ikviens, bet limbažniecēm, kuras jau iesaistījušās puķu stādīšanā, kā atzīst viena no viņām - Ingrīda Zaķe, arī ir jau jaunas ieceres. 

Ziedu stādīšana Limbažos
Ziedu stādīšana Limbažos

"Man gribētos, lai nebūtu tikai mazs laukumiņš, bet liels, plašs peoniju lauks," nākotnē raudzījās Zaķe. "Lai ir efekts, nevis tur daži stādiņi. Lai būtu efekts un redz o, vau! Katram ir jāpieliek kaut kas, lai pilsēta būtu skaistāka, krāšņāka un man gribētos, lai mūsu Limbaži ziedētu, ziedētu."

Jāpiebilst, ka Limbažu 800 jubilejas pasākumi ilgst ir visu gadu, bet svētku kulminācija būs no 29.jūlija līdz 6.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti