Rīta intervija

Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Diāna Potjomkina par gadu kopš ASV vēlēšanām

Rīta intervija

"Nasdaq Riga" valdes priekšsēdētāja par "Madara Cosmetics" akciju ienākšanu biržā

''Delna'' pārstāve Liene Gātere par iespējamo deputātu kvotu atgriešanos

«Delna»: Pretēji politiķu solījumiem redzami mēģinājumi atjaunot «deputātu kvotas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lai gan valdošo partiju politiķi pērn pēc lielajiem skandāliem par “deputātu kvotām”, kad dažādiem mazākiem mērķiem tika sadalīti teju 28 miljoni eiro, nolēma no šādas prakses atteikties, tomēr šogad atkal vērojami mēģinājumi tās atdzīvināt, intervijā Latvijas Radio atzina biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” direktora pienākumu izpildītāja Liene Gātere.

Ceturtdien, 9.novembrī, notiek valdības ārkārtas sēde, kurā ministri izvērtēs deputātu priekšlikumus par papildu naudas piešķiršanu dažādiem mērķiem nākamā gada valsts budžetā. Lai gan šoreiz politiķi pauduši apņēmību atteikties no tā dēvētajām "deputātu kvotām", nākamā gada budžeta projektam politiķi atkal iesnieguši aptuveni 400 priekšlikumus.

“Šogad pretēji tam, ka augustā bija koalīcijas vienošanās - “deputātu kvotas” šogad netiks dalītas, mēs redzam, ka tā vēlme tomēr ir ļoti liela. Un izskatās, ka tā apņēmība nav īstenojusies. Šie priekšlikumi ir iesniegti.

Un tas, kā deputāti publiski komentē, ka šogad [priekšlikumi] vairāk atbilst sabiedrības interesēm, tie ir tukši vārdi.

Izskatās, ka problēmzonas ir saglabājušās. (..) Un šeit ir jautājums, vai mēs prasīsim no deputātiem, lai viņi ievēro solīto, un kādā veidā mēs to darīsim,” sacīja Gātere.

Kā ziņots, lai arī politiķi pauduši apņēmību atteikties no “deputātu kvotām”, nākamā gada budžeta projektam politiķi atkal iesnieguši priekšlikumus par līdzekļu piešķiršanu dažādiem mērķiem un projektiem. Deputāti rosina piešķirt 122 377 eiro sporta nozarei, 56 100 eiro - komandas sporta spēlēm, 181 323 eiro - augstas klases sasniegumu sportam, bet vēl 12 410 eiro - Latvijas Paralimpiskajai komitejai.

Savukārt Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija rosina piešķirt 324 000 eiro Centrālajai vēlēšanu komisijai un 145 000 eiro apmērā Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP). Deputāti piedāvā šo finansējumu rast no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Plānots, ka galīgajā lasījumā par likumprojektu "Par valsts budžetu 2018.gadam" un "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam" un 28 pavadošajiem likumprojektiem Saeima lems 22.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti