Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pēc desmitgades plūdiem Ukraina lūdz ES un NATO palīdzību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Augstāko izglītības iestāžu izlaidumi

Covid-19 laika izlaidumi: kā absolventus sveic Vidzemes Augstskolā un Rīgas Tehniskajā universitātē

Šogad grādu vai kvalifikāciju 54 augstākās izglītības iestādēs iegūst vairāk nekā 14,5 tūkstoši studentu. Diplomu saņemšana vienmēr ir īpašs brīdis. Pulcēšanās ierobežojumi izglītības iestādēm liek meklēt jaunus risinājumus izlaidumu rīkošanā – tie notiek attālināti interneta platformās, distancēti klātienē un pat automašīnās.

Absolventu statusā nonākuši arī Vidzemes Augstskolas (ViA) pēdējo kursu studenti. 

ViA absolvente Edīte Mežciema atzīmē: “Klātienes izlaidums ir jaukāks un lieliskāks risinājums nekā tas būtu attālināti.”

Katrs students atsevišķi uzsāk gājienu pa sarkano paklāju, turpina labirintu telpās līdz diploma saņemšanas vietai – kā “Oskara” ceremonijā.

Pirms tam skolas dārzā uz ēkas sienām projicēta tiešraide – uzrunas un priekšnesumi. Atbalstītāji šoreiz no mājām. 

“Ļoti būtisks bija studentu viedoklis, mēs arī viņiem piedāvājām vairākus scenārijus – vai ir klātiene vai attālināti. Un studenti balsoja – iespēju robežās jāatrod šie klātienes elementi,” atklāj ViA rektors Gatis Krūmiņš.

Studenti, saņemot gaidīto diplomu, jūtas pacilāti. Vidzemes Augstskolas absolvente Edīte Mežciema dalās pieredzē – kādēļ ir vērts studēt un ko tas ir devis.  

“Galvenokārt, tev būs arī zināšanas, jo zināšanas ir tas, bez kā cilvēks nevar attīstīties, sevi pilnveidot. Līdz ar to ir jāizmanto šī iespēja studēt katram. Un es noteikti savu izvēli nenožēloju,” stāsta Mežciema.

Arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) šī gada absolvente Sabīne Kuprovska atzīst – studējot var gūt ne tikai zināšanas, bet arī iepazīst cilvēkus un dibināt kontaktus. 

“Studēt noteikti ir tā vērts, jo tas paver plašāku skatu uz dzīvi. Otrkārt, apgūsti daudz jauna gan teorijā, gan praksē,” uzsver Kuprovska.

RTU līdz šim izlaidumu rīkojusi visu fakultāšu studentiem vienkopus.

Šogad pulcēties plecu pie pleca nevar, tādēļ svētkus 1500 studentiem organizēs automašīnās. 

“Tas svinīgais mirklis, nevis, ka to diplomu vienkārši tāpatās aizej un iedod dekanātā, paraksties par to, ka esi četrus gadus mācījies un veltījis savu laiku, pūles, zināšanas, bet tas ir liels notikums dzīvē,” norāda Absolventu asociācijas izpilddirektore Ieva Ķuze.

Tā saucamais "drive in" formāts: studenti ieradīsies ar automašīnām, uzķers īpašo radio frekvenci un tur klausīsies uzrunas un koncertu. Būs tradicionālais cepuru salūts.

RTU absolvente Sabīne Kuprovska stāsta: “Liels, liela burzma ar mašīnām, un tu pat īsti nevari izkāpt ārā drošības apsvērumu dēļ. Izlaidums noteikti ir gaidīts un nozīmīgs notikums katra studenta dzīvē, jo tomēr ir daudz pūļu ieguldīts.”

Organizatoriem daudz izaicinājumu. Bet augstskolās norāda – ir vērts censties, jo tas ir svarīgs brīdi ne tikai studentiem, bet arī pašām augstākās izglītības iestādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt