Cēsu arodskolas bijušās telpas iedzīvina pašnodarbinātie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Septembrī Cēsu arodskolas audzēkņi mācības sāks jaunajā korpusā, bet bijušajām mācību telpām jau rasts jauns pielietojums - augustā tās sākuši izmantot neatkarīgi nodarbināti dažādu nozaru pārstāvji.

 

„Šādas kopā strādāšanas vietas darbojas ne tikai kā telpa, kas ir laba, praktiska, piemērota cilvēkiem, kam, piemēram, nav savu līdzekļu savām ofisa telpām, bet drīzāk tā ir kā platforma, kurā šiem cilvēkiem tikties,” spriež pašnodarbināts pilsētplānotājs Jānis Ķīnests.

Kopā strādāšanas vietas ir izplatītas Rīgā, bet mazās pilsētās šādas iespējas ir jaunas un attīstās lēnām. Cēsu pašvaldībā gan atzīst, ka iedzīvotājiem šādas telpas ir vajadzīgas, tāpēc arī radusies ideja vecās skolas telpas pārveidot par vietu, kur strādāt gan jaunajiem uzņēmējiem, gan pašnodarbinātajiem.

„Telpas ir izcili piemērotas, lai tajās pastāvīgi darbotos cilvēki, lai šeit nākotnē veidotu darbnīcas, iespējams, kādus uzņēmējdarbības atbalsta pakalpojumus,”  stāsta Cēsu novada domes projektu un attīstības speciāliste Evija Taurene.

„Mēs gribam, lai uzņēmējdarbība būtu aktuāla arī jauniešiem, un tas ir tas veids, kā mēs gribam paiet viņiem pretī,” piebilst Cēsu novada domes speciālists Valdis Nītiņš.

Telpas ir atvērtas tikai otro dienu un tajās jau strādā dažādu nozaru pārstāvji. Pašvaldības pārstāve norāda, ka interese ir no cilvēkiem, kas kādreiz dzīvojuši Cēsīs un ar uzņēmējdarbību nodarbojas citur, bet tagad plāno atgriezties.

„Interesējās kāda meitene. Zvanīja un jautāja, kas īsti būs Skolas ielā 6, ko es šeit varēšu darīt, vai es šeit varēšu nākt un darboties, vai es varu pārcelt savu Rīgas darbnīcu uz Cēsīm...” stāsta Taurene.

Pilsētplānotājs Jānis Ķīnests, kurš regulāri izmanto šādas kopā strādāšanas vietas, apgalvo, ka mazās pilsētās notiek tādi paši procesi kā lielās pilsētās, un šādas vietas, kas ir pielāgotas pašnodarbināto personu darba kultūrai, ir būtiska vajadzība.

„Šādas vietas, manuprāt, ir ļoti jauka platforma, lai piedāvātu jauniem cilvēkiem realizēties tur, kur viņi dzīvo. Vai no vietas kur viņi nāk. Un Latvijas kontekstā mazliet sāktu lauzt to stereotipu, ka bez Rīgas nekas nav iespējams,” saka Ķīnests.

Līdz augusta beigām tiks apzinātas interesentu vajadzības, lai turpmāk veco skolas ēku iedzīvinātu ar radošo un digitālo industriju pārstāvjiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti