Dienas ziņas

Ugunsdzēsēju darbā nepieciešami uzlabojumi

Dienas ziņas

Katoļi pieprasa slēgt izstādi Liepājas muzejā

Cēsu iedzīvotāji rosina pārmaiņas vecpilsētā

Cēsīs iedzīvotāju piedāvājumus satiksmes sakārtošanai vispirms izmēģina dzīvē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēc Cēsu iedzīvotāju iniciatīvas pilsēta reālajā dzīvē izmēģina divus iespējamos variantus, kā labāk sakārtot  satiksmi vecpilsētas Līvu laukumā.

Cēsu pilsēta ar savu vēsturi un dabu vienmēr bijusi interesanta arī tūristiem. Jau tradicionālajiem mākslas festivāliem un koncertiem nu klāt nācis arī jaunās Vidzemes koncertzāles piedāvājums, un pilsētā ierodas daudz viesu.

Pilsētas Līvu laukumā izmēģināti divi iespējamie varianti, kā pārveidot un attīstīt vēsturisko Cēsu vecpilsētas laukumu. Ar norobežojošiem elementiem mainīta auto plūsma un pieeja strūklakai padarīta gājējiem drošāka. Abos variantos domāts par laukuma apmeklētāju drošību un lielākā daļa laukuma atvēlēta sabiedriskās zonas iekārtošanai.

Viens no vecpilsētas sakārtošanas idejas autoriem arhitekts un pilsētplānotājs Toms Kokins, kurš tikai nesen uz dzīvi Cēsīs pārcēlies no Rīgas, stāsta, ka pārmaiņām Līvu laukumā ir  divi galvenie mērķi.

“Pirmais mērķis ir pārbaudīt iespējamos risinājumus, jo ceļu projektētāji, arhitekti, ainavu arhitekti ne vienmēr visu var  par 100% paredzēt uz papīra. Un šāda iespēja ir salīdzinoši lēta, viegli realizējama. Pāris dienu laikā ļauj mums parādīt, kādi ir potenciālie draudi vienam vai otram risinājumam un kādas ir iespējas,” stāstīja Kokins.

Savukārt otrs mērķis ir veicināt Cēsu iedzīvotāju līdzdalību pilsētas plānošanā, turklāt tas ir vienkāršāk, jo pārmaiņas iespējams novērot reālā darbībā.

Līvu laukums ir specifisks ar savu novietojumu, jo tas atrodas nogāzē, un auto, kas brauc lejup pa Rīgas ielu, bieži vien pārvietojas ar lielāku ātrumu, nekā tas ir atļauts, tādējādi apdraudot laukuma apmeklētāju drošību.

“Cilvēks, kas atrodas šajā laukumā, jūtas apdraudēts. Arī tīri juridiski viņš atrodas uz brauktuves un, ja te, nedod Dievs, kāds no šiem ātrajiem braucējiem uztrieksies kādam virsū, tad principā gājējs pats vien būs vainīgs,” pašreizējās problēmas raksturoja Kokins. 

Domājot par attīstību, svarīga ir sadarbošanās un kompromisu meklēšana, tāpēc arī Cēsu novada pašvaldība atbalstīja iedzīvotāju iniciatīvu.

“Tā gluži vienkārši nevar - galvā man ienāk doma, salikšu konusus, izdarīšu to un to un neko nesaskaņošu. Tā kā šeit bija operatīvi un ātri saskaņota rīcība komisijā. Komisija akceptēja, izteica savus viedokļus, kas jāveic, lai satiksmes drošība būtu modelējama drošākā veidā,” skaidroja Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs Jānis Goba.

Šāda veida iedzīvotāju iesaistīšana pilsētas plānošanā nenotiek bieži, tomēr strādā efektīvi. Apkopotie rezultāti liecina par iedzīvotāju atbalstu attīstībai, un Cēsu pilsētas domē informē, ka izmaiņas Cēsu vecpilsētas Līvu laukumā varētu sagaidīt jau šovasar. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti