Cēsīs ekspluatācijā nodots sociālo pakalpojumu centrs «Pērle»

Cēsīs trešdien, 25. augustā, ekspluatācijā svinīgi nodots jaunais sociālo pakalpojumu centrs "Pērle" – lielākais šāda veida centrs Cēsu novadā, informēja pašvaldībā.

Sociālo pakalpojumu centra celtniecība un jaunu sociālo pakalpojumu izveide ir daļa no deinstitucionalizācijas norises Cēsu novadā. Deinstitucionalizācijas mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ar garīga rakstura un funkcionāliem traucējumiem iekļauties sabiedrībā, nevis tos nošķirt no sabiedrības, ievietojot speciālās aprūpes iestādēs.

""Pērle" veidota kā atspēriena punkts un droša vieta jaunu prasmju veidošanai bērniem un pieaugušajiem, kuriem nepieciešama palīdzība un atbalsts ikdienā.

Lielākajai daļai tas šķiet pašsaprotami, bet cilvēkiem ar dažāda veida attīstības traucējumiem šādas iespējas nereti ir ierobežotas un pat nepieejamas," sacīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (" Jaunā Vienotība").

Novada vadītājs arī piebilda, ka šādi Cēsu novadā tiek pakāpeniski īstenota ilgtspējīga sociālā politika, kā rezultātā katram klientam iespējams saņemt tieši viņam vispiemērotāko sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu.

Sociālo pakalpojumu centrā, kas atrodas Rīgas ielā 90, Cēsīs, paredzēts veidot vairākus sociālos pakalpojumus:

  • dienas aprūpes centru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem;
  • specializētās darbnīcas pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem ar iespēju nākotnē iekļauties darba tirgū;
  • dienas aprūpes un rehabilitācijas centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem;
  • pakalpojumu “Atelpas brīdis” – īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojumu, kas piedāvā vecākiem uz vienu vai vairākām diennaktīm atstāt bērnu speciālistu aprūpē.

Līdz ar pakalpojumu sniegšanas sākšanu centra nosaukums būs "Atbalsta centrs “Pērle"".

Plānots, ka ikdienā centru apmeklēs 50–75 klienti, strādās 20–24 darbinieki. Papildus projektā plānots veidot arī grupu dzīvokļa pakalpojumu ar 16 vietām Caunas ielā 8, Cēsīs.

Ēkas, kuras platība ir 720,50 m2, būvniecība noritēja nepilnus 14 mēnešus. Kopējā teritorijas platība – 16 803 m².  Attīstot sabiedrībā balstītus pakalpojumus, nākotnē plānots attīstīt visu teritoriju, tajā veidojot bērnu rotaļu sporta laukumu, mazdārziņu jaunu prasmju attīstīšanai, kā arī ir daudz citu ieceru.

Būvdarbu līguma slēgšanas tiesības 2020. gada 25. maijā piešķirtas būvuzņēmējam SIA "Sanart", būvdarbu būvuzraudzību veica SIA "Marčuks", un būvdarbu autoruzraudzību nodrošināja būvprojekta izstrādātājs SIA "Rīgers".

Kopējais projekta finansējums ir 1 843 676,77 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 1 122 375,41 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt