Bruņotie spēki palīdzēs aprūpēt seniorus pansionātā «Mežciems»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

No 24. līdz 31. decembrim Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sniegs atbalstu Rīgas sociālās aprūpes centram “Mežciems”, nodrošinot senioru veselības aprūpei nepieciešamā kvalificētā ārstniecības personāla – piecu ķirurģiskās aprūpes māsu iesaisti centra darbā, informēja NBS.

Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Rīgas sociālās aprūpes centram “Mežciems”, atsaucoties uz centra lūgumu nodrošināt ārstniecības personālu situācijā, kad tā trūkst Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes dēļ.

“Ir pašsaprotami, ka Nacionālie bruņotie spēki šajā veselības aprūpei un visai sabiedrībai tik sarežģītajā laikā sniedz atbalstu mediķiem ar savu gadiem uzkrāto profesionālo pieredzi, zināšanām un ekspertīzi,” paziņojumā medijiem norādīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Viņš arī aicināja iedzīvotājus izturēties atbildīgi pret savu un līdzcilvēku veselību: “Ne tikai visiem dienestiem, bet arī ikvienam Latvijas iedzīvotajam jābūt sociāli atbildīgiem un vienotiem, lai kopīgiem spēkiem izcīnītu šo smago cīņu un pēc iespējas ātrāk atgrieztos ierastajā dzīves ritmā. Tas ir mūsu visu interesēs. Tāpēc aicinu ikvienu iedzīvotāju ieklausīties un ar lielu atbildību izturēties ne tikai pret savu, bet arī apkārtējo cilvēku veselību.”

Savukārt aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”) paziņojumā medijiem norādīja, ka bruņoto spēku medicīnas personāls nav daudzskaitlīgs, tomēr bijusi iespēja rast risinājumus, lai sniegtu atbalstu arī senioru veselības aprūpei, nodrošinot sociālās aprūpes centru “Mežciems” ar nepieciešamo kvalificēto ārstniecības personālu.

No 7. decembra Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu arī Valsts robežsardzei, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

KONTEKSTS:

Līdz decembra vidum Valsts sociālās aprūpes centros (VSAC) Covid-19 konstatēts 11% klientu jeb 425 cilvēkiem. Līdz nedēļas sākumam LM bija zināms par inficēšanās gadījumiem 13 VSAC filiālēs. No sasirgušajiem karantīnā atrodas 414 klienti, deviņas personas ir mirušas, bet pārējās atrodas stacionārajā ārstniecības iestādē.

Lai izslēgtu tālāku infekcijas slimības pārneses risku, pašizolācijā atrodas vēl 1067 klienti.

Būtisks Covid-19 uzliesmojums konstatēts Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajā centrā. Saslimšanas perēklis atklāts arī sociālās aprūpes centrā ''Zemgale'' Iecavas filiālē, kur Covid-19 reģistrēts 122 jeb 93% klientu.

Tikmēr premjers rezolūcijā labklājības, veselības ministrēm un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumu izpildītājam uzdevis nekavējoties pastiprināt epidemioloģiskās prasības un kontroli sociālās aprūpes centros visā Latvijā Covid-19 izskaušanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti