Premjers uzdod pastiprināt epidemioloģiskās prasības aprūpes namos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzdevis nekavējoties pastiprināt epidemioloģiskās prasības un kontroli sociālās aprūpes centros visā Latvijā Covid-19 izskaušanai, informēja premjera preses sekretārs.

Premjera rezolūcija adresēta labklājības, veselības ministrēm un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumu izpildītājam.

“Pēdējās dienās saņemtā satraucošā informācija par infekcijas uzliesmojumiem sociālās aprūpes centros liecina, ka atbildīgajām ministrijām un iestādēm ir steidzami jāpastiprina epidemioloģiskie pasākumi Covid-19 izplatības izskaušanai,” paziņojumā medijiem norādīja Kariņš.

Esot arī nepieciešama regulāra visu Latvijas sociālo aprūpes centra darbinieku un klientu ātrā testēšana, lai pēc iespējas operatīvāk atklātu Covid-19 uzliesmojumus. Tāpat jāpastiprina epidemioloģisko prasību ievērošanas kontrole.

“Tikai tā mēs varam novērst plašāku Covid-19 izplatību, nosargāt cilvēku veselību un dzīvības,” norādīja premjers.

KONTEKSTS:

Līdz decembra vidum Valsts sociālās aprūpes centros (VSAC) Covid-19 konstatēts 11% klientu jeb 425 cilvēki. Līdz nedēļas sākumam LM bija zināms par inficēšanās gadījumiem 13 VSAC filiālēs. No sasirgušajiem karantīnā atrodas 414 klienti, deviņas personas ir mirušas, bet pārējās atrodas stacionārajā ārstniecības iestādē.

Lai izslēgtu tālāku infekcijas slimības pārneses risku, pašizolācijā atrodas vēl 1067 klienti.

Būtisks Covid-19 uzliesmojums konstatēts Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajā centrā. Pēc visu klientu un darbinieku testēšanas Covid-19 apstiprināts 168 centra klientiem un darbiniekiem. Vēl 22 personām tests jānodod atkārtoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti