Brasas tiltu pilnībā pabeigs līdz gada beigām; uz Dziesmu svētkiem plānots atklāt tramvaja kustību

Brasas tilts Rīgā sāk iegūt plānotās aprises. Būvējot vienu no lielākajiem galvaspilsētas satiksmes mezgliem pār dzelzceļa līniju Rīga–Skulte, pašvaldība saskārusies ar vairākām problēmām, kas projektu ne reizi vien ir padarījušas ilgāku un dārgāku. Līdz vasarā plānotajiem Dziesmu un deju svētkiem paredzēts atklāt tramvaju satiksmi pa jauno pārvadu.

Brasas tiltu pilnībā pabeigts līdz gada beigām; uz Dziesmu svētkiem plānots atklāt tramvaja kustību
00:00 / 03:00
Lejuplādēt

Vismaz dažus simtus metru garajā posmā starp vairākiem kapiem un Miera un Upes ielas krustojumu ik dienu var pamanīt Brasas tilta aktīvu būvniecību. Pārvads, šķiet, iegūst vēlamās aprises. Tai konstrukcijas daļai, kas atrodas virs dzelzceļa sliedēm, ir izveidots koka karkass. Savukārt virzienā uz Meža kapiem vismaz vienā tilta pusē var pamanīt daudzus zemē iespraustus stieņus, kas, iespējams, parāda tilta gabarītus. Būvlaukumā var manīt arī jaunas tramvaja sliežu pamatnes.

Latvijas Radio vaicāja Rīgas vicemēram Vilnis Ķirsim ("Jaunā Vienotība") , kā būvniecība norit: "Bijām pirms divām nedēļām uz pirmā laiduma betonēšanu. Tas ir ļoti svarīgs punkts. Ko saka būvnieks – viss virzās pēc plāna. Plānots uz 20. jūniju palaist tramvaju. Mums ir ļoti svarīgi uz Dziesmu svētkiem to nodrošināt."

Plānots, ka Dziesmu un deju svētku laikā tramvajs varēs kursēt tikai pa vienu tilta pusi.

Savukārt visu pārvadu paredzēts pabeigt līdz gada beigām. Lai gan iepriekš Ķirsis Latvijas Radio bija teicis, ka tilts būs pabeigts līdz Dziesmu svētkiem.

Termiņu ietekmējuši, piemēram, būvlaukumā atrastie apbedījumi un vadi, kas nekādos plānos neesot bijuši. Tajā pašā laikā vicemērs apgalvoja, ka darbi norit pēc plāna.

"Mēs pa šiem diviem gadiem esam uzprojektējuši šo tiltu, esam atraduši naudu, esam atraduši būvnieku, būvdarbi norit pilnā sparā. Šobrīd es teiktu, viss iet pēc plāna," sacīja Ķirsis un uz iebildi par ieceri tiltu pabeigt līdz Dziesmu svētkiem pauda: "Iespējams, ka es biju domājis to tramvaju, bet man tagad grūti pateikt."

Pirms gada bija prognozēts, ka tilts izmaksās nedaudz virs 13 miljoniem eiro, taču nu Krievijas kara Ukrainā dēļ summa būšot vismaz 14,5 miljoni eiro.

Tā kā tilts līdz vasarai pabeigts pilnībā nebūs un Rīgā daudzviet plānoti vērienīgi satiksmes būvdarbi, ļoti iespējams, ka galvaspilsētā būs nopietni sastrēgumi. Lai tos mazinātu, pašvaldība uz Dziesmu svētku laiku sabiedriskajā transportā piedāvāšot speciālu biļeti par izdevīgu cenu.

Satiksmes eksperts Oskars Irbītis to vērtēja pozitīvi:

"Šovasar problēmas būs praktiski visā pilsētā.

Būs jārēķinās, ka varbūt arī uz visu vasaru būtu jādomā kaut kādas pievilcīgas biļetes, lai cilvēku varētu droši pārvietoties, neizmantojot privāto transportu."

Irbītis uzskata, ka liela nozīme pilsētā būs arī, piemēram, skrejriteņiem, kas īsajām distancēm esot efektīva alternatīva sabiedriskajam transportam.

KONTEKSTS:

Rīgā pirms vairāk nekā 60 gadiem būvētā Brasas tilta remonts sākts 2019. gada aprīlī. Taču drīz vien darbus nācās apturēt ne tikai atrasto apbedījumu dēļ, bet arī tāpēc, ka tilts izrādījies sliktākā stāvoklī, nekā prognozēts. Līdzās tiltam izveidota pārbrauktuve, bet tiltu bija ļauts šķērsot tramvajam.

Pēc trim cenu aptaujām 2020. gadā panākta vienošanās, ka Brasas pārvada pārbūvi turpinās. Vēlāk Rīgas dome nolēma, ka būvēs jaunu tiltu, taču projekta saskaņošanas termiņš vairākkārt pārlikts. Tilta būvniecību solīja pabeigt līdz Dziesmu svētkiem 2023. gadā.

2022. gada vasarā, veicot būvdarbus satiksmes pārvadā pār dzelzceļu pie Brasas stacijas, tika atrastas un vēlāk pārapbedītas 99 cilvēku mirstīgās atliekas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti