Dienas ziņas

"Brexit" sarunas pavirzījušās uz priekšu

Dienas ziņas

Datortehnikas trūkuma dēļ cieš mācību kvalitāte

Brasas tiltam – vēl 12 miljoni

Brasas tilta atjaunošanai Rīga aizņemsies Valsts kasē; vajadzīgi 12 miljoni eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai finansētu Brasas tilta atjaunošanu, Rīgas dome plāno aizņemties naudu Valsts kasē. Nākamo trīs gadu laikā plānots tiltā ieguldīt 12 miljonus eiro.

No pieciem neapmierinošā stāvoklī esošajiem Rīgas tiltiem nākamajā gadā uzlabošanas darbus veiks divos, turklāt tajos, kuros remonti ir jau ieilguši, proti, uz Brasas un Deglava tilta. Brasas tilta nākotni pirmdien, 14.decembrī, apspriež Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti. Tur darbus sāk jau pērn desmit miljonu eiro vērtā līgumā. Pārbūves laikā atrada bojājumus nesošajās konstrukcijās, darbus apturēja, bet tiltu iekonservēja.

Patlaban tiekot izstrādāts izmaiņu būvprojekts, kas paredz daļēji demontēt esošās tilta konstrukcijas un izbūvēt tās no jauna. Un Brasas tilta atjaunošanai domes makā naudas nav, stāsta komitejas vadītājs Olafs Pulks no «Jaunās Vienotības».

Olafs Pulks par Brasas tilta atjaunošanas finansējumu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Satiksmes un transporta lietu komiteja izskatīs finanšu līdzekļu piešķīrumu sešu miljonu eiro apmērā Brasas tilta pārbūves darbu finansēšanai 2021. gadā.

Kopējās projekta izmaksas ir 12 miljoni eiro, bet sadalīts ir tā, ka nākamgad seši miljoni un pārējie seši būs 2022. un 2023. gadā.

15% no summas būs līdzfinansējums no Rīgas domes, bet 85% mēs ceram ņemt aizņēmumu, visticamāk, Valsts kasē. Ar to tālāk nodarbosies Finanšu departaments," norāda Pulks.

Tilta pārbūves darbi varētu atsākties jau nākamo mēnešu laikā, uzreiz pēc projekta izmaiņu saskaņošanas. “Tas varētu ilgt līdz mēnesim. Pēc mēneša projektētājiem būs, pēc veiksmīgas ekspertīzes, jāsniedz izmaiņas būvvaldē, un pēc akcepta saņemšanas mēs varam atsākt darbus,” pastāstīja RD satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.

KONTEKSTS:

Pirms 60 gadiem būvētā Brasas tilta remonts sākts 2019. gada aprīlī. Taču drīz vien darbus nācās apturēt ne tikai atrasto apbedījumu dēļ, bet arī tāpēc, ka tilts izrādījies sliktākā stāvoklī, nekā prognozēts. Līdzās tiltam izveidota pārbrauktuve, bet tiltu bija ļauts šķērsot tramvajam.

Pēc trim cenu aptaujām panākta vienošanās, ka Brasas pārvada pārbūvi turpinās lietuviešu uzņēmums SIA "Kauno tiltai". Tilta pārbūvi bija iecerēts atsākt martā un pabeigt līdz 2022. gada vasarai

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti