Sadaļas Sadaļas

Augstskolās turpināsies papilduzņemšana arī budžeta vietās

Latvijas augstskolās noslēgusies studētgribētāju uzņemšanas otrā kārta. Ja vērtē pieteikumu skaitu, tas ir saglabājies gandrīz tikpat augsts kā pērn, kad tas bija lielākais pēdējo piecu gadu laikā.

Visvairāk studentu vēlas mācīties Latvijas Universitātē, otrajā vietā ierindojas Rīgas Tehniskā universitāte un trešajā Rīgas Stradiņa universitāte. Savukārt reģionu augstskolu vidū līdere pieteikumu skaita ziņā ir Daugavpils Universitāte.

Vēlas apgūt fizioterapiju un māszinības

Daugavpils Universitāte kopumā saņēma 1500 studiju pieteikumus, no kuriem 502 šo universitāti norādīja ar pirmo prioritāti. Izvēloties, ko studēt, populārākās studiju programmas ir nemainīgas, norāda Daugavpils Universitātes rektora vietnieks attīstības jautājumos Jānis Kudiņš.

Augstskolu pārstāvji par studētgribētāju iecienītām programmām

“Topā joprojām ir veselības aprūpes studiju programmas, mūsu gadījumā tā ir fizioterapija, kas ir ļoti pieprasīta, bet šī gada jauninājums Daugavpils Universitātē ir tieši māszinību studiju programma, kur ar pirmo prioritāti mums ir iesnieguši dokumentus 81 studējošais, kas ir patiešām ļoti liels skaits.”

Tāpat pieprasītas ir sociālo zinātņu studiju programmas kā civilās drošības aizsardzība ar novirzienu policijas darbā, šajā programmā tiek slēgti ap 60 līgumu.

Mazāk pieprasītas ir eksakto jomu programmas kā ķīmija, fizika, matemātika, tur ar katru gadu studētgribētāju skaits kļūst mazāks.

Daugavpils Universitātē budžeta vietu ir ap 750. Jau skaidrs, ka, noslēdzoties otrajai uzņemšanas kārtai, būs papilduzņemšana.

“Budžeta vietas vēl ir dabaszinībās, būs budžeta vietas arī humanitārajā fakultātē valodās, bet sociālajās zinātnēs šīs vietas jau ir aizpildītas,” informē Kudiņš.

Liepājā vēlas studēt mākslu

Liepājas Universitāte šogad saņēma kopumā nedaudz vairāk par 800 studiju pieteikumiem, ar pirmo prioritāti ap 300 pieteikumiem. Līgumu skaits šobrīd noslēgts lielāks, nekā tas bija pērn otrajā kārtā.

“Populārākās studiju programmas pamatstudijās gan pēc pieteikumu skaita, gan noslēgtā līguma skaita pašlaik ir mākslas jomā – dizains, jaunā mediju māksla, un arī skolotāju, pedagogu sagatavošanas programmas,” stāsta Liepājas Universitātes studiju prorektore Māra Zeltiņa.

“Popularitāti nav zaudējušas informācijas tehnoloģiju programma un vadības programma. No maģistrantūras studiju programmām populārākās ir vadības zinības, rakstniecības studijas un sociālais darbs.”

Tūrisms nav miris!

“Pilnīgi godīgi varu teikt, ka mēs domājām un es domāju, ka būs labāk!” par saņemto pieteikumu skaitu saka Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Izglītības iestāde visās prioritātēs saņēma teju ap 500 studiju pieteikumiem, no tiem ar pirmo prioritāti studijas Vidzemes augstskolā izvēlējās 109.

“Visvairāk pieteikumu ir informāciju tehnoloģijas, tā ir pēdējo gadu tendence, tur arī nav nekādas lielas izmaiņas.

Nav pārsteigums, ka mazāk pieteikumu ir tūrismā, jo jāņem vērā visa fona informācija, ka “tūrisms ir miris”, bet, raugoties ilgtermiņā, es nedomāju, ka civilizācija apstāsies. Šajā jomā ir izpaudušās emocijas, bet viss pārējais ir normāli!”

Vidzemes Augstskolā valsts apmaksātās budžeta vietas ir 150, plus vēl 30 budžeta vietas izglītības iestāde nodrošina pati. Jāteic, pēc otrās uzņemšanas kārtas reflektantiem studijām būs iespēja pieteikties papilduzņemšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt