Labrīt

Akuratera muzejs aicina uz dzejiskiem Muzeju nakts pasākumiem tiešsaistē

Labrīt

Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēja Elza Cērpa no Otaņķiem, bijusī feldšerpunkta vadītāja

Augstākās tiesas vadītājs: Ilgās tiesvedības problēmu var atrisināt ar tiesnešu apmācību

Augstākās tiesas vadītājs: Ekonomisko lietu tiesa gada sākumā vēl nesāks darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ekonomisko lietu tiesa, visticamāk, vēl nesāks darbu noteiktajā laikā – ar  2021. gada sākumu, to intervijā Latvijas Radio atzina Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Viņš sacīja, ka vēl tiek vērtēti kandidāti, kas pieteikušies uz Ekonomisko lietu tiesas tiesneša amatu. Kopumā saņemti iesniegumi no 96 pretendentiem, no kuriem izvērtēti 92. No šiem kandidātiem pēc divām atlases kārtām palikusi aptuveni puse. 

"[Tiesas] darbs diezin vai sāksies, kā paredzēts – ar 1. janvāri. Acīmredzot likumdevējam būs jāaktualizē jautājums par tiesas darba sākumu," teica Strupišs, norādot, ka Covid-19 dēļ grūti noorganizēt konkursa trešo kārtu – testu tiesneša amata 40 pretendentiem, tostarp ir problēmas ar piemērotām telpām.

Strupišs atzina, ka neviens negaidīja, ka konkursā uz tiesas tiesneša amatu pieteiksies tik daudz pretendentu.

AT vadītājs lēsa, ka tiesa darbu varētu sākt dažus mēnešus vēlāk, nekā cerēts iepriekš.

Viņš atzina, ka neviens no tiesneša amata pretendentiem nav tiesnesis, nevienam nav pieredzes darbā tiesā un tiesas procesu vadīšanā. Tāpēc tos, kurus apstiprinās tiesas tiesneša amatā, vajadzētu apmācīt tiesas procesa vadībā. "Tas paņems droši vien vēl kādu mēnesi, kamēr izies cauri un varēs sākt darboties."

KONTEKSTS:

Specializētas tiesas izveide ir tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvās partija) iecere, ko valdība atbalstīja 2019. gada novembra sākumā. Ministra ieskatā šādas tiesas izveide uzlabotu sarežģītu lietu izskatīšanas kvalitāti un ātrumu.

Iepriekš iecerēts, ka tiesa varētu sākt strādāt 2021. gada 1. janvārī. Ekonomisko lietu tiesā paredzētas 10 tiesneša amata vietas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti