Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Vieglo kravas transportu apliks ar papildu nodokli

Panorāma

Pirmizrāde filmai par A.Jurdža dzimtas pēcnācējiem

Ar mecenāta gādību LU modernizē fizikas praktikumu

Ar mecenāta gādību LU modernizē fizikas praktikumu

Pateicoties mecenāta atbalstam, Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātē ar modernām tehnoloģijām aprīkota praktikuma laboratorija, kas ļaus studentiem citādi paskatīties uz fiziku.

Vēl pērn, darbojoties fizikas praktikuma telpā, studenti jutās kā muzejā. Eksperimenti ritēja lēni, iznākuma noskaidrošanai vajadzēja pat dienu.

Tagad viss ir jauns - datori, digitālas mērierīces, sensori, un uzdevumus studenti var izpildīt 10 -15 minūtēs. "Students teica: "Man nekas nesanāk, tāpēc, ka jums ir vecas iekārtas". Tagad tā nevarēs teikt. Es tajā brīdī sapratu, ka students ne tikai aizbildinās, bet viņš patiešām netic, ka šīs vecās iekārtas var kaut ko dot," sacīja Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes praktikuma vadītāja Lolita Podiņa.

Līdzīga pieredze kā studentam bijusi arī zinātniekam Vjačeslavam Kaščejevam. Viņš atminas, ka ar veco iekārtu bija grūti strādāt.

Laboratorijas darbus pildīs ne vien Fizikas fakultātes, bet arī citu dabas zinātņu nozaru studenti, kam jāapgūst fizikas bāzes kurss.

"Ierīces, kuras pamatā ir ļoti vienkāršas, ļauj studentam ieraudzīt un atklāt fundamentālus fizikas likumus.

Ar modernajām tehnoloģijām novācam no studenta to rutīnas darbu, kas nesniedz viņam izpratni, kas liek mehāniski izpildīt kādu algoritmu. Mēs varam salīdzināt - tā kā grāmatvedim pāriet no skaitīkļiem vai kalkulatora uz ekseli. Vairāk fokusējies uz to, kas man jāliek iekšā, ko es varu izzināt, nevis uz pašu instrumentu," skaidroja Kaščejevs.

Inovatīvais mācību aprīkojums izmaksāja 41 000 eiro. To varēja iegādāties, pateicoties mecenātam SIA “Mikrotīkls”, kas LU Fondam pērn ziedoja pusmiljonu eiro. To sadalīja 12 dabas zinātņu un medicīnas attīstības projektiem.

Septembrī Latvijas datortīkla aprīkojuma ražotājs augstskolai ziedoja vēl miljonu eiro. Līdz ar to “Mikrotīkls” kļuvis par vienu no visu laiku lielākajiem LU atbalstītājiem. "Prieks, ka jums ir izdevies aprīkot mācību laboratoriju, ieviest labākus mācību apstākļus jūsu studentiem. Es ceru, ka arī kaut kādā [izdosies] veidā motivēt skolu jaunatni, kuri domā, kur nākt studēt, un par labu izvēlēties fiziku vai kādu citu tehnisko zinātnes nozari,"  piebilst ''Mikrotīkla'' līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš.

Augstskolas vadība saka - dāsnais ziedojums dod stimulu un ceļ spārnos - un sola naudu izlietot maksimāli efektīvi, lai  kādu dienu varētu lepoties ar Nobela prēmijas cienīgiem zinātniekiem un atklājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt