Dienas ziņas

Zemessargi aizvada mācības Ventspils pusē

Dienas ziņas

Pēta viedās uzņēmējdarbības attīstības iespējas

Alūksnē un Apē būs bērniem draudzīgas vietas

Alūksnē un Apē popularizēs bērniem draudzīgas vietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pavisam vienkārši – ar vienu uzlīmi logā uzņēmējs Alūksnē sāk īstenot ieceri par bērniem draudzīgām vietām, kur saņemt palīdzību ikdienas ārkārtas situācijās – kad nepieciešams uzlādēt telefonu vai sazvanīt vecākus, patverties sliktu laika apstākļu gadījumā, padzerties vai apmeklēt labierīcības. Droša vide netiks atteikta arī citās situācijās, un, izvērtējot to nopietnību, varētu tikt piesaistīti arī likumsargi.

Ideja par bērniem draudzīgām vietām radusies “Skaistuma Darbnīcas” īpašniekam Mārim Vīgupam ar sievu. Jau līdz šim bijuši gadījumi, kad drosmīgāks bērns ienāk salonā un palūdz palīdzību, bet daudzi arī baidās tikt atraidīti. Tā arī radās doma par kādu informatīvu norādi, ka konkrētajā iestādē palīdzību neatteiks.

“Tās lietas ir tik vienkāršas, bet mēs nekad neaizdomājamies, kamēr mums pašiem nav tāda situācija. Izejat pastāvat ārā lietū un sapratīsiet, kā tas ir. Ja bērnam septiņi gadi un viņš stāv un mirkst un viņš nezin, ko darīt, jo viņš nezin, ka ir tāda iespēja ieiet un pagaidīt,” stāsta “Skaistuma darbnīcas” vadītāja Jeļena Vīgupa.

Lai arī par pamatu izvēlētas četras visbiežāk sastopamās situācijas, kurās bērni nonāk un, kurās uzņēmēji sniegs atbalstu, prātā tiek paturētas arī citas, kad jau nepieciešams piesaistīt Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu vai citus. Par to, kā rīkoties, ja ir aizdomas vai acīmredzams, ka ar bērnu atgadījies, kas nopietnāks, uzņēmējiem izstrādāta arī speciāla instrukcija.

“Tā ir saskaņota ar bāriņtiesu, kas vislabāk pārzina bērnu tiesību un aizsardzības jautājumus, un tur tātad ietvertas šīs lietas, ko uzņēmējs drīkst nodrošināt, dot kādu palīdzību bērnam un, ko noteikti nedrīkst darīt,” saka Vīgups.

Bez pašiem idejas autoriem sociālo iniciatīvu uzņēmušies vēl seši uzņēmumi un iestādes no Alūksnes, kā arī divi uzņēmumi no blakus novada – Apes, kuru ēkas logā, kā apliecinājums tam, kalpos speciāla uzlīme.

“Mums ir lieli logi un redzam daudz situāciju. Pikošanās, viens otru apceļ, atņem mantas vai vēl kaut, kas notiek. Mēs tik un tā vienmēr reaģējam arī bez uzlīmes,” norāda veterinārās klīnikas “Labākie draugi” veterinārārste Signe Gorbāne.

Šobrīd gan projekts uzsākts tādā, kā testa režīmā, pieņemot, ka var atklāties kādas nepilnības vai nepieciešamība to attīstīt jau daudzpusīgāk. Pēc laika to izvērtējot un, ja sabiedrības attieksme būs pozitīva, doma nākotnē ideju vēl plašākā mērogā arī citos blakus novados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti