Advokāts prasīs atcelt Zolitūdes lietā Sergetam piemēroto apcietinājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Zolitūdes lietā aizdomās turētā sagruvušās ēkas būvinženiera Ivara Sergeta advokāts Artūrs Zvejsalnieks ceturtdien vērsīsies tiesā, prasot atcelt lēmumu par Sergetam piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu. 

Advokāta ieskatā, tiesas lēmums par apcietinājumi ir „pilnīgi nemotivēts”; apgalvot, ka pastāv riski, ka Sergets traucēs izmeklēšanu vai izvairīsies no izmeklēšanas, ir absurdi.

Likumā noteikti trīs pamatojumi apcietinājumam. Piemēram, ja persona var turpināt noziedzīgas darbības, „kas absolūti izslēgts”, jo šobrīd ir apturēts Sergeta sertifikāts, kas ļauj projektēt, un viņš šajā jomā nedarbojas.

Pēc advokāta teiktā, arī traucēt izmeklēšanu viņa klients nevar, jo šajā gadījumā runa esot par liecību saskaņošanu, bet Sergets jau gada laikā piecas reizes sniedza liecības un tās ir pievienotas lietai. Savukārt par iespējamo izvairīšanos no izmeklēšanas advokāts sacīja, ka teorētiski jebkurš var izvairīties, bet Sergets gada laikā, ja būtu gribējis, jau būtu aizbēdzis. 

Jau vēstīts, šajā krimināllietā par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kas izraisījusi smagas sekas, bez Sergeta aizdomās tiek turēti arī būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis un arhitekts Andris Kalinka. Kalinkam tiesa kā drošības līdzekli piemēroja policijas uzraudzību un aizliegumu izbraukt no valsts, bet Gulbim un Sergetam - apcietinājumu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti