Dienas ziņas

Latvijā atsāk audzēt cukurbietes cukura ražošanai

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Tiesnese: Justīnes slepkavība tika ļoti rūpīgi slēpta

Septiņgadīgās Justīnes tēvs un pamāte daļēji atzinuši vainu meitenes slepkavībā

Par septiņus gadus vecās Justīnes, kuru jūnija nogalē atrada mirušu, apraktu pamestā mājā dziļā mežā, slepkavību aizdomās turētie – bērna tēvs un pamāte – savu vainu atzīst daļēji un cer, ka pierādījumu trūkumu dēļ viņiem netiks piespriests mūža ieslodzījums. Tikmēr izmeklēšana turpinās, un aizdomās turētie joprojām atrodas apcietinājumā. Lieta prokuratūrā varētu nonākt nākamajā mēnesī.

ĪSUMĀ:

  • Tiesnese: Notikuma pēdas slēptas ļoti rūpīgi; grūti pateikt meitenes nāves cēloni.
  • Izmeklētājiem lielākais izaicinājums ir pierādīt, ka Justīne tika noslepkavota tīši.
  • Pamātes advokāts cer, ka nodarījumu kvalificēs pēc iespējami "vieglāka" panta.
  • Aizdomās turamie savu vainu atzinuši, bet daļēji; neatzīst tīšu nonāvēšanu.
  • Tiesnese uzteic policijas rūpīgo darbu; bez tā neuzzinātu, kas noticis ar Justīni.

Justīnes tēvu, Vladimiru Reinikovu, un viņa sievu, meitenītes pamāti Sandru Reinikovu, apcietināja jūnija nogalē aizdomās par bērna slepkavību. Apritot noteiktajiem diviem mēnešiem, tiesa drošības līdzekli pagarināja vēl par diviem mēnešiem, tādējādi nodrošinot, lai aizdomās turamie netraucē izmeklēšanas gaitu – norādīja Rēzeknes tiesas izmeklēšanas tiesnese Aija Jermacāne. Pierādījumi krimināllietā tiek vākti joprojām, un Valsts policija plašāku informāciju nesniedz.

"Vērtējot to, cik rūpīgi bija, teiksim, slēptas šī notikuma pēdas, nu, nav šaubu, ka šie cilvēki varētu arī turpmāk veikt kādas darbības, lai pēc iespējas, teiksim tā, uzlabotu savu stāvokli. Viņi labi saprot, ka, visticamāk, viņi no kriminālatbildības neizvairīsies. Par to šaubu viņiem nav, bet viņi darīs visu, lai iespējamais sods būtu mazāks un arī apsūdzība būtu pēc iespējas mazāk barga," sacīja tiesnese.

Izmeklētājiem lielākais izaicinājums ir pierādīt, ka Justīne tika noslepkavota tīši. Tiesnese atzina, ka meitenes līķītis atrasts pēc ilga laika, kas apgrūtina noteikt nāves iemeslu.

"Ir ļoti lielas problēmas noteikt patieso viņas nāves cēloni. Tas ir atbildīgs darbs ekspertiem, jo no tā arī var būt atkarīga nodarījuma kvalifikācija, pēc kāda krimināllikuma panta aizdomās turētajiem tiks celta apsūdzība, un līdz ar to, par kādu pantu celto apsūdzību arī vērtēs tiesa un atzīs vai neatzīs viņus par vainīgiem," piebilda Jermacāne.

Šobrīd lietu skata par slepkavību pastiprinošos apstākļos, kad noslepkavots nepilngadīgais, par ko soda ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem. Taču aizdomās turamo advokāti cer, ka nodarījuma kvalifikācija var mainīties.

"Es ļoti ceru, ka nāves cēlonis meitenei iestājies nevis no manas klientes darbības vai tās darbības, kura bija vērsta pret šo meitenīti, neizraisīja nāvi viņai, un tur būs kāds cits pants, teiksim, viegla miesas bojājumu izdarīšana; vidēja smaguma miesas bojājuma izdarīšana.

Es ceru, ka varbūt mums izdosies uz kādu vieglu pantu pārkvalificēt viņu darbību," atzina Sandras Reinikovas advokāts Valērijs Petrovskis.

Aizdomās turamie savu vainu atzinuši, bet daļēji. "Viņi vainu neatzīst, ka ir tīši nonāvējuši, tas ir, apzināti noslepkavojuši," sacīja tiesnese.

"Dažas ekspertīzes bija, nu, bet galu galā viņi varbūt var būt vainīgi par apzinātu nepatiesas ziņas teikšanu policijai vai nu vidējiem miesas bojājumiem. Tad kaut ko viņi, nu, izdarīja tādu nelabu. Varbūt tā bija slepkavība vai nenoslepkavoja – tas cits jautājums," klāstīja Petrovskis.

Tiesnese arī norādīja uz policijas darbu, kas veikts rūpīgi, lai gan darba priekšā vēl daudz. "Ja viņi nebūtu tik rūpīgi veikuši izmeklēšanu, tik daudz darba ieguldījuši, es domāju, ka mēs nekad neuzzinātu, kas ar Justīni ir noticis," uzskata Jermacāne.

Tēva advokāts no komentāriem atteicās, jo to liedzis viņa klients.

Nākamā tiesas sēde, kad lems par drošības līdzekli aizdomās turamajiem, plānota 20. oktobrī. Savukārt Rēzeknes novada bāriņtiesa norādīja, ka pārējie Reinikovu bērni atrodas drošā vidē un tiek aprūpēti, bet drošības apsvērumu dēļ netiek izpausta informācija par viņu atrašanās vietu.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgā Justīne Reinikova 5. maijā ap plkst. 19 esot izgājusi no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagasta Rogovkā, un nebija atgriezusies, kā arī nebija zināma viņas atrašanās vieta. Meitenes meklēšanā tika iesaistīti lieli policijas, robežsardzes, Zemessardzes un arī brīvprātīgo spēki. Meitene meklēta arī naktī, tomēr tas nevainagojās panākumiem. Vēlāk policija divas reizes mainīja meklēšanas taktiku.

20. jūnijā policija paziņoja, ka maija sākumā Rogovkā pazudusī Justīne pēc pusotra mēneša ilgiem meklējumiem atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem. Meitenes mirstīgās atliekas atrastas, apraktas pamestas mājas pagrabā Dubuļu ciemā. Aizdomās par slepkavību aizturēts Justīnes tēvs un pamāte; tiesa kā drošības līdzekli abiem aizturētajiem piemēroja apcietinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti