Dienas ziņas

Konkurences padome vērtē pārtikas cenas lielveikalos

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Aizdomās par Justīnes nonāvēšanu apcietina tēvu un pamāti

Aizdomās par septiņgadīgās Justīnes nonāvēšanu apcietina tēvu un pamāti

Rēzeknes tiesa aizdomās par septiņgadīgās Justīnes nonāvēšanu trešdien, 21. jūnijā, nolēmusi apcietināt abas šajā lietā otrdien, 20. jūnijā, aizturētās personas – meitenes tēvu Vladimiru Reinikovu un viņas pamāti. Apcietinājums piemērots, lai novērstu iespēju aizdomās turamajiem traucēt kriminālprocesu.

ĪSUMĀ:

  • Rēzeknes tiesa par Justīnes nonāvēšanu piemērojusi apcietinājumu meitenes tēvam un pamātei.
  • Apcietinājums piemērots, lai aizdomās turamās personas netraucētu izmeklēšanai.
  • Justīnes tēvs un pamāte tiesas sēdē noliedza savu vainu meitenes nonāvēšanā.
  • Abām aizdomās turamajām personām aizstāvības advokātus piešķīra valsts.
  • Justīnes pamātes aizstāvis no komentāriem atteicās. 

Uz Rēzeknes tiesu Justīnes tēvu, saslēgtu rokudzelžos, policija atveda plkst. 12.45 jeb piecpadsmit minūtes pirms tiesas sēdes. Tā ilga nedaudz vairāk par stundu, tiesnesei pieņemot lēmumu – apcietinājums.

Seko līdzi Justīnes slepkavības atrisinājumam

Lai sekotu līdzi visiem jaunumiem par "Justīnes slepkavību", ir iespējams parakstīties uz visām jaunākajām šīs tēmas ziņām, nospiežot zvaniņa pogu pie tēmas. 

Vairāk par LSM.lv tēmu paziņojumiem un to lietošanu var lasīt te.

Atsakoties jebko komentēt, vīrieti, kuru tur aizdomās par savas meitas nogalināšanu, policija rokudzelžos aizveda projām. Uzreiz pēc tam uz Rēzeknes tiesu, arī saslēgta rokudzelžos, tika atvesta meitenītes pamāte. Arī viņai piespriests tāds pats drošības līdzeklis – apcietinājums.

Rēzeknes tiesas izmeklēšanas tiesnese Aija Jermacāne Latvijas Radio sacīja, ka abas aizturētās personas tiesas sēdē nav atzinušas savu vainu Justīnes slepkavībā. Tomēr tiesa nolēma abām personām piemērot apcietinājumu, lai novērstu iespēju aizdomās turamajiem traucēt kriminālprocesu, liekot šķēršļus patiesības noskaidrošanai.

Rēzeknes tiesas izmeklēšanas tiesnese Aija Jermacāne
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

"Pirmkārt, viņš tiek turēts aizdomās sevišķi smaga, pret nepilngadīgas personas dzīvību vērsta nozieguma izdarīšanā. Un apcietinājums ir piemērots, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 272. panta 1. daļu, kas noteic: ja persona tiek turēta aizdomās nozieguma izdarīšanā, par kuru ir paredzēts brīvības atņemšanas sods, un atrodoties brīvībā var traucēt kriminālprocesu, liekot šķēršļus patiesības noskaidrošanai. Un vēl papildus ir piemērots 272. panta 2. daļas pirmais punkts tāpēc, ka šis izdarītais sevišķi smagais noziegums ir vērsts pret nepilngadīgas personas, kura bija materiālā atkarībā no aizdomās turētā, dzīvību un kura sava vecuma dēļ nevarēja savas intereses aizsargāt," skaidroja Jermacāne.

Viņa norādīja: likums paredz tiesības par sevišķi smagu noziegumu turēt apcietinājumā līdz 24 mēnešiem un pirmstiesas procesā līdz 15 mēnešiem.

Abām personām aizstāvības advokātus piešķīra valsts. Pamātei tas ir Augusts Pujats, kurš sazvanīts no komentāriem atteicās. "Nekādas konsultācijas, nekādu informāciju klients nevēlas [paust], neko. Es saprotu. Skaidrs? Skaidrs! Tāpēc es jums neko nesniegšu! Es nedrīkstu neko darīt! Viss!" pauda Pujats.

Par šo noziegumu, kurā Justīnes tēvs un pamāte tiek turēti aizdomās, var piemērot brīvības atņemšanu no 10 līdz 20 gadiem vai mūža ieslodzījumu.

Valsts policija, ņemot vērā izmeklēšanas intereses, šobrīd no plašākiem komentāriem atturas.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgā Justīne Reinikova 5. maijā ap plkst. 19 izgāja no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagastā, Rogovkā, un nebija atgriezusies, kā arī nebija zināma viņas atrašanās vieta. Meitenes meklēšanā tika iesaistīti lieli policijas, robežsardzes, Zemessardzes un arī brīvprātīgo spēki. Meitene meklēta arī naktī, tomēr tas nevainagojās panākumiem. Vēlāk policija divas reizes mainīja meklēšanas taktiku.

Otrdien, 20. jūnijā, policija paziņoja, ka maija sākumā Rogovkā pazudusī Justīne pēc pusotra mēneša ilgiem meklējumiem atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem. Meitenes mirstīgās atliekas atrastas apraktas pamestas mājas pagrabā Dubuļu ciemā. Latvijas Televīzija (LTV) vakar ziņoja, ka aizdomās par slepkavību aizturēts Justīnes tēvs un pamāte; policija šodien to apstiprināja. Tiesa šodien lēma par drošības līdzekli abiem aizturētajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti