Par baltkrievietes nolaupīšanu un nogalināšanu Saulkrastu novadā – 20 gadu cietumsods

Rīgas rajona tiesa, izskatot krimināllietu par Baltkrievijas pilsones nolaupīšanu, nogalināšanu un mēģinājumu izkrāpt viņas mantu, divus vīriešus atzina par vainīgiem un piesprieda viņiem brīvības atņemšanu uz 20 gadiem, informēja prokuratūrā.

Tiesa šajā lietā pasludināja saīsināto spriedumu. Abiem vīriešiem arī piemēroja papildsodu – probācijas uzraudzību un izraidīšanu no Latvijas pēc brīvības atņemšanas soda izciešanas, nosakot ieceļošanas aizliegumu – attiecīgi vienam apsūdzētajam uz 7 gadiem un otram apsūdzētajam uz 5 gadiem. 

Kā iepriekš publiski izskanējis, 2019. gada 3. oktobrī Saulkrastos pazuda 1979. gadā dzimusi Baltkrievijas Republikas pilsone. Likumsargi tolaik nekavējoties uzsāka pazudušās sievietes meklēšanu un, veicot apjomīgu izmeklēšanu, aizturēja personu grupu, kura citstarp, gatavojoties noziegumam, tā izpildē bija iesaistījusi arī trīs Ukrainas pilsoņus.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka sieviete nolaupīta ar mērķi nelikumīgā veidā iegūt finansiālu labumu, taču nolaupītāju plāns nav izdevies, tāpēc sievieti nogalinājuši. Tāpat minētās personas mēģināja izkrāpt nolaupītajai sievietei piederošos īpašumus vairāk nekā 3 700 000 eiro vērtībā, izmantojot viltotu pilnvaru.

Sievietes līķis joprojām tiek meklēts.

Valsts apsūdzības uzturētājs, Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aldis Lasmanis tiesas debatēs lūdza vienam apsūdzētajam noteikt galīgo pamatsodu uz 24 gadiem, bet otram uz 23 gadiem. Šobrīd prokurors lemj par pilna sprieduma pieprasīšanu.

Tāpat arī cietušās un apsūdzētās personas 10 dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Ja šāds lūgums tiek iesniegts, tiesa sagatavo pilnu spriedumu, kuru var pārsūdzēt 10 dienu laikā no tā pieejamības dienas.

"Pamatojoties uz vienošanos par apvienotās izmeklēšanas grupas izveidi starp Latviju un Ukrainu, notika cieša sadarbība ar Ukrainas Ģenerālprokuratūru un Ukrainas Nacionālo policiju. Rezultātā panākts krimināltiesisko attiecību taisnīgs noregulējums notiesājoša sprieduma veidā pirmās instances tiesā," norādījis prokurors Aldis Lasmanis.

Prokuratūra uzsver, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti