Amatus pārbīda arī Saeimas prezidijā

Pēc jaunās valdības izveides un Saeimas spīkera nomaiņas Saeima trešdien, 20. septembrī, balso arī par izmaiņām Saeimas prezidijā. 

Pārējiem Saeimas prezidija locekļiem piepalīdzot jaunievēlētajai Saeimas spīkerei Daigai Mieriņai (Zaļo un Zemnieku savienība) vadīt sēdi par izmaiņām prezidija sastāvā, parlaments no 14. Saeimas priekšsēdētāja biedra amata atsauca Jāni Grasbergu, jo viņa pārstāvētā Nacionālā apvienība palikusi opozīcijā.

Par Grasberga atsaukšanu balsoja 58 deputāti, pret – 23.

"Tā ir sīkumaina rīcība, kas nedara godu jaunajai koalīcijai," Saeimas tribīnē sacīja Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Tiesa, Grasbergs tika ievēlēts Saeimas sekretāra biedra amatā.

Tāpat Saeima ar 85 balsīm atbalstīja Antoņinas Ņenaševas ("Progresīvie") atbrīvošanu no 14. Saeimas sekretāra biedra amata. Viņas pārstāvētā partija tagad veido koalīciju

Pēc tam sekoja jaunā Saeimas priekšsēdētāja biedra vēlēšanas, un tajās izvirzīja tikai vienu kandidāti – Ņenaševu. Viņu šajā amatā atbalstīja 64 deputāti, pret bija divi parlamentārieši.

Parlaments ar 81 balsi arī atbalstīja Armanda Krauzes (Zaļo un zemnieku savienība) atbrīvošanu no 14. Saeimas sekretāra amata. Viņš jaunajā valdībā ieņem zemkopības ministra krēslu. 

Krauzes vietā Saeimas prezidijā sēdēs iepriekšējais Saeimas spīkers Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts"), kurš trešdienas rītā zaudēja savu krēslu. Par viņu Saeimas sekretāra amatā balsoja 73 deputāti.

Saeimas priekšsēdētāja biedres amatu turpina ieņemt Zanda Kalniņa-Lukaševica ("Jaunā Vienotība").

KONTEKSTS: 

Līdz ar "Apvienotā saraksta" nonākšanu opozīcijā Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns trešdien, 20. septembrī, zaudēja amatu

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) Saeimas spīkera amatam izvirzīja deputātu Gunāru Kūtri (ZZS), bet opozīcijā esošais "Apvienotais saraksts" – bijušo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku (AS). Neviens no viņiem neguva pietiekamu atbalstu divās vēlēšanu kārtās, un arī pēdējā vēlēšanu kārtā, kurā balsoja tikai par Kūtri, neizdevās ievēlēt jauno spīkeru.

Dažu stundu laikā Saeimas spīkera amatā ievēlēja koalīcijas kopīgi virzīto kandidāti – 14. Saeimas deputāti, iepriekš ilggadēju Carnikavas novada domes priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti