Spriežot par Kariņa laikiem, jāpiemin, ka viņam pieder līdz šim nepārspēts rekords par visilgāk strādājušo valdību demokrātiskās Latvijas vēsturē. Tas tika uzstādīts vēl tad, kad Kariņš vadīja iepriekšējo Ministru kabinetu.
Premjera amatā Kariņš ir bijis jau vairāk nekā četrus ar pusi gadus. Un šajā ziņā viņu pārspējis vien Kārlis Ulmanis Latvijas pirmās republikas laikā un Valdis Dombrovskis pēc atjaunotās neatkarības.
LTV aptaujātie iedzīvotāji par Kariņu ir ļoti atšķirīgos uzskatos.
Marga: Kā cilvēks man viņš ļoti patika. Viņš bija simpātisks un man liekas, ka viņš ar tautu diezgan daudz kopā bija.
Kristers: Man viņš patīk. Manuprāt, viņš neko, atvainojos par izteicienu, bet stulbu nedarīja. Man nekas pret viņu nebija. Man tik žēl, īstenībā viņš bija vienīgais premjerministrs, kas bija izturējis visu termiņu pagājušo.
Dzintars: Nezinu, tas nav mans personīgais viedoklis, bet varbūt, ka neizlēmība. Nu – esmu dzirdējis, ka tā pārmet viņam..
Aanastasija: Man šķiet, ka viņš īsti netika kaut kā galā ar pandēmiju. No sabiedrības viedokļa. Cilvēki kaut kā citādāk to uztvēra. Viņš uzskatīja, ka viņš dara pareizi.
Astrīda: Kas man nepatika – ka vienmēr ir tikai tāda, var teikt, tukša runāšana un plānošana. Ka cīnīties vajag, plānot, vajag! Bet darbi? Mēs viņus tā kā neredzam.
Jons: Viņš neko nav izdarījis! Cenas augšā visas ir kosmosā! Visi ir nabadzībā! Viss ir noplucināts. Nekas nav sataisīts! Kādas tās ielas? Kāda tā medicīna! Kādas skolas!
Kariņa valdību reitingi rāda, ka iedzīvotāju apmierinātībā ar valdības darbu augstākais punkts mīnus 9 bija sasniegts pirms pandēmijas sākuma, bet zemākais – mīnus 51 arī pandēmijas laikā, tikai aptuveni gadu vēlāk. Pašreizējai valdībai līkne ir mazāk svārstīga, bet kopumā vērtējums diezgan līdzīgs. Pēdējie
jūlija dati rāda, ka 23% iedzīvotāju ir apmierināti ar valdības darbu, bet 70% ir neapmierināto.
"Cipari, es teiktu, salīdzinoši slikti, ja bet mēs nevaram teikt, ka citiem būtu kaut kas īpaši īpaši labāks. Salīdzinājumam caurmērā izskatās Straujumas valdība ir vērtēta mazlietiņ labāk. Nu Kučinskis sāka no zemākām vērtībām, nu beidza apmēram ar tādām vērtībām kā šobrīd ir Kariņam. Ja pirms tam skatāmies Dombrovski, tad sāka viņš ļoti slikti, tad tur bija mazi pieaugumi, nu, beidza viņš apmēram tā, kā tas šobrīd ir Kariņam," norāda sociologs, SKDS direktors Arnis Kaktiņš.
Valdību reitingu mērījumos kopš 2007. gada beigām viszemākos mīnusus (-77) bija sasniegusi Godmaņa valdība.
"Tas, ko mēs zinām no aptaujām, mēs zinām, ka lielākā daļa sabiedrības nav apmierināti ar esošo lietu stāvokli, viņi grib un alkst pārmaiņas. Mēs zinām, ka no vēlēšanām uz vēlēšanām cilvēki iet un balso, nevis tāpēc, ka viņiem patīk esošais status quo un viņi domā, ka šito vajag saglabāt, lai gan ir arī tādi, bet lielākā daļa balso tāpēc, ka, klau, nu šitā tālāk nevar! Mums vajag kaut ko jaunu, svaigu. Tālāk mums ir vēlēšanu sistēma, kā rezultātā tās balsis sakrīt tā, kā sakrīt. Tad ir koalīciju valdības, un tad jau galu galā ne jau vēlētāji izvēlās, kurš būs premjers. Tātad – lielākā daļa grib pārmaiņas. Un tad tas ir jautājums – mums ir Kariņš, mums ir valdība, vai viņi ierauga tās pārmaiņas, vai viņu saņem tās pārmaiņas? " turpina Kaktiņš.
Marks: Nu jā, kaut kam droši vien vajadzētu mainīties. Es nezinu, vai es ticu, ka Kariņa nomainīšana kaut ko mainīs, bet kaut kam noteikti būtu jāmainās.
Ieva: Nu pārmaiņas vienmēr – tomēr jauna iespēja. Ļoti pozitīvi katrā ziņā..
Toms: Lai maina jauniešu izglītības sistēmu. Vienkārši, lai uzlabotu.
Jūlija: Gribas redzēt varbūt straujākas kaut kādas kardinālākas pārmaiņas, tad tas tiešām. Dotu tādu jaunu atspērienu
Kaspars: Vienkārši gribas valdību, kurai tu uzticies, kurai tu vienkārši katru reizi, kad tu dzirdi kaut kādus lēmumus, tu vienkārši tā kā – OK, tas ir tas, kā es to arī redzu.
Melita: Lielāku vienotību. Gan valdībā, gan tautā. Tas ir pats galvenais. Tad viss notiks.
Sociologi secina arī, ka labvēlīgāk pret valdības darbu ir noskaņoti tie, kuri ģimenē runā latviski, arī tie, kam ir augstāki ienākumi un tie, kuri strādā valsts jeb publiskajā sektorā.