Panorāma

Latvijā ārstēties ierodas simtais Ukrainas karavīrs

Panorāma

Panorāma

"Pobeda Confectionery" īpašniekus iekļauj melnajā sarakstā

Melnajā sarakstā iekļauj uzņēmuma «Pobeda Confectionery» īpašniekus

Pamatojoties uz Valsts drošības dienesta (VDD) konstatētiem riskiem Latvijas nacionālajai drošībai, iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts") iekļāvis trīs uzņēmuma SIA "Pobeda Confectionery" īpašniekus ārzemnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā ir aizliegta, informēja VDD.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas informācijas melnajā sarakstā iekļauts uzņēmējs Vitālijs Muravjovs, viņa sieva Olga Muravjova un dēls Andrejs Muravjovs. Abi vecākie Muravjovi pastāvīgi dzīvo Krievijā, bet viņu dēls Andrejs – Kiprā.

Turklāt "Pobeda Confectionary" ražotie saldumi joprojām nopērkami Latvijas tirdzniecības ķēdēs, bet pēc notikušā veikali izvērtēs turpmākās sadarbības iespējas. 

"Līdz šim pēc publiski pieejamās un mūsu rīcībā esošās informācijas konkrētais uzņēmums nav bijis iekļauts juridisko personu sankciju sarakstā. Šobrīd izvērtējam izskanējušo informāciju par konkrēto uzņēmumu un turpināsim aktīvi sekot līdzi situācijai, rīkojoties atbilstoši valsts atbildīgo dienestu lēmumiem," pavēstīja "Maxima Latvija" pārstāve Laura Bagātā.

Piegādā saldumus arī pēc kara Ukrainā

Šā gada martā VDD uzsāka pārbaudi saistībā ar aizdomām par Latvijā reģistrētā uzņēmuma "Pobeda Confectionery" iespējamu iesaisti atbalsta sniegšanā Krievijas bruņotajiem spēkiem. Dienesta rīcībā bija nonākusi informācija, ka Krievijā bāzētā saldumu ražotne "Pobeda", iespējams, ir ziedojusi lielu apjomu produkcijas Krievijas bruņotajiem spēkiem, kuri veic kara noziegumus, noziegumus pret mieru un noziegumus pret cilvēci Ukrainā.

Latvijā kopš 2014. gada ir reģistrēts ar Krievijas saldumu ražotni saistīts uzņēmums "Pobeda Confectionery", kas arī ražo un tirgo "Pobeda" zīmola produkciju. Pārbaudes gaitā VDD vērtēja Latvijā reģistrētā uzņēmuma, tā īpašnieku un patieso labuma guvēju iespējamo iesaisti atbalsta sniegšanā Krievijas armijai.     

VDD veiktā informācijas analīze liecina, ka

Krievijas saldumu ražotne "Pobeda" ir sniegusi ilggadēju, sistēmisku atbalstu Krievijas militāri memoriālajai politikai, atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā un Krievijas bruņotajiem spēkiem. 

Pārbaudes gaitā VDD noskaidroja, ka Krievijas bruņoto spēku individuālajās pārtikas pakās tiek iekļauta Krievijas saldumu ražotnes "Pobeda" produkcija.

Produktus Krievijas armijai "Pobeda" nodrošina ilgus gadus un nav pārtraukusi nodrošināt arī pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Līdz ar to "Pobeda" nodrošina resursus okupācijas armijai, atbalstot tās noziegumus Ukrainā, secinājis VDD. 

Tāpat Krievijas saldumu ražotne ilgstoši sadarbojas ar Krievijas kara veterānu organizāciju "Kaujas brālība", kas atbalsta Krievijas agresīvo ārpolitiku un regulāri nodrošina dažādus resursus Krievijas karavīriem. Šī gada sākumā publiskajā telpā parādījās informācija , ka "Pobeda" ziedojis 15 tonnas produkcijas Krievijas armijai, kas karo Ukrainā, bet uzņēmuma līdzīpašniece Olga Muravjova no "Kaujas brālības" saņēmusi balvu par sniegto palīdzību Krievijas karavīriem Ukrainā.

Arī krievu blogeru izvietotajos videoklipos kanālā "Youtube", kur tiek vērtēts armijas pārtikas paku saturs, var pārliecināties, ka tajā atrodami "Pobedas" saldumi - šokolādes "Oficerskij standart" un "Georgijevskij". 

Savukārt aizdomas par Latvijā reģistrētā uzņēmuma "Pobeda Confectionery" iesaisti atbalsta sniegšanā Krievijas bruņotajiem spēkiem neapstiprinājās.

Vienlaikus Krievijas saldumu ražotnes īpašnieki atrodas arī Latvijā reģistrētā uzņēmuma "Pobeda Confectionery" īpašnieku struktūrā. Tā kā konkrētās personas nav Latvijas pilsoņi, lai novērstu potenciālu apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai, VDD rosināja iekšlietu ministru iekļaut šīs personas melnajā sarakstā.

Savukārt Latvijā reģistrētā uzņēmuma "Pobeda Confectionery" personāls brīdināts, ka par jebkāda veida atbalsta sniegšanu agresorvalstij Krievijai draud kriminālatbildība.

Ventspilī situāciju izvērtēs 

Viena no "Pobeda" ražotnēm jau septiņus gadus atrodas Ventspilī, kur tā īrē pilsētas brīvostas pārvaldes telpas. Toreiz Ventspils amatpersonas nekādus riskus tajā nesaskatīja un pat izrādīja īpašu pretimnākšanu Krievijas uzņēmumam.

"Mūsu speciālisti dienas laikā skrēja aizelsušies un visu sakārtoja, lai šis uzņēmums neaizbrauktu tālāk uz Klaipēdu,"

Latvijas Televīzijai (LTV) atzina Ventspils brīvostas attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs.

Ventspils brīvostas pārvalde Latvijas Radio komentārus nesniedza, taču norādīja, ka iekšēji situācija tiks izvērtēta, un tad arī attiecīgi lems par tālākajām darbībām.

Tikmēr uzņēmumā "Pobeda Confectionery" Latvijas Radio norādīja, ka situāciju varot komentēt vien uzņēmuma īpašnieki. Arī Uz LTV aicinājumu komentēt notikušo ne Muravjovi, ne "Pobeda Confectionary" vadība neatbildēja.

Valsts drošības dienestā vērsies deputāts Butāns

Latvijas Radio noskaidroja, ka ar aicinājumu izvērtēt uzņēmuma un tā amatpersonu rīcību Valsts drošības dienestā vērsās Saeimas deputāts Artūrs Butāns (Nacionālā apvienība): 

Saeimas deputāts Artūrs Butāns
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

"Es, kā Saeimas deputāts, vērsos pie Valsts drošības dienesta ar aicinājumu izvērtēt iespējamus riskus, es neapgalvoju, ka tādi ir. Šī uzņēmuma vadība ir pietiekami bezkaunīga, lai noalgotu advokātu biroju, un vērstos pret mani par to, ka es izplatot nepatiesu informāciju, kaut gan paši slēpj un ņem nosaukumu nost no ražotnes fasādes, un pārmet, ka es izplatot nepatiesu informāciju vai grauju uzņēmuma reputāciju, faktiski netieši norāda, ka tas varot nonākt līdz tiesvedībai."

KONTEKSTS:

VDD pārbaude par "Pobeda Confectionery" iespējamu iesaisti atbalsta sniegšanā Krievijas bruņotajiem spēkiem sākta pēc tam, kad publiskajā telpā parādījās neskaidras izcelsmes materiāls krievu valodā, kurā vēstīts, ka minētais uzņēmums it kā ziedojis 15 tonnas produkcijas Krievijas armijai, kas karo Ukrainā, bet uzņēmuma līdzīpašniece Olga Muravjova no Jegorjevskas "Kaujas brālības" it kā saņēmusi balvu par sniegto palīdzību Krievijas karavīriem Ukrainā.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2021. gadā "Pobeda Confectionery" apgrozījums samazinājās par 13,8% un bija 2,93 miljoni eiro, vienlaikus uzņēmums cieta zaudējumus 530 291 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Uzņēmums "Pobeda Confectionery" reģistrēts 2014. gadā, un tā pamatkapitāls ir 3060 eiro. Uzņēmuma kapitālā 90,2% pieder Kiprā reģistrētai kompānijai "Adellaar Holdings Limited", bet pārējo kapitāldaļu īpašnieki ir Kipras pilsoņi Vitālijs un Olga Muravjovi. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Kipras pilsonis Andrejs Muravjovs.

2000. gadā Krievijā, Piemaskavas pilsētā Jegorjevskā dibinātā kompānija "Pobeda" ir viena no lielākajām konditorejas fabrikām Krievijā, kas izplata produkciju vairāk nekā 20 valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti